(044)2291438

Лапароскопічна герніопластика шляхом зварювання країв очеревини над сітчастим імплантом

Найпоширенішою патологією людини, що вимагає оперативного лікування, є грижі передньої черевної стінки, захворюваність якими становить до 50 хворих на 10 тис. Населення, з них пахові грижі складають більше 66%.

Хірургія пахових гриж має більш ніж 100 річну історію. Розвиток сучасної герніології йде по шляху збільшення кількості надійних способів пластики пахового каналу із зменшенням травматичних методик і економічних витрат на лікування. Усім цим критеріям відповідають лапароскопічна герніопластика і відкрита операція Ліхтенштейну. На жаль, ці широко застосовуються в більшості хірургічних клініках методики мають свої недоліки. Пластика задньої стінки по Ліхтенштейну супроводжується косметичним дефектом, а маніпуляція на елементах сім'яного канатика в деяких випадках призводить до небажаних наслідків. Малотрвматіческая трансабдомінальна технологія відеолапароскопічніх втручань вимагає значних фінансових вливань.

Технологія зварювання країв очеревини над сітчастим имплантом

Біозварка ЕК-300М Поліпшити результати хірургічного лікування хворих з паховими грижами, можна шляхом розробки та впровадження в практику нового способу закриття країв очеревини над сітчастим имплантом з використанням апарату «Свармед ЕК-300М» при виконанні лапароскопічних Герніопластика. Спосіб електрозварювання м'яких тканин було запропоновано Інститутом електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України. Ідея розробки належить академіку Борису Патону. Отримання позитивних результатів електрозварювальних технологій, в експериментах на тваринах (свинях) і вилучених органах людини, послужило підставою для видання Міністерством охорони здоров'я України свідоцтва про державну реєстрацію застосування зварювального устаткування в медичній практиці на 2001-2004, 2005-2010 і 2011-2015 роки (№ 9613/2010).

Сертифікат відповідності Сертифікат

З 2008 року почалось серійне виробництво відповідного обладнання, відоме як комплект ЕК-300М1 – в Лубнах (Полтавська обл.), що триває і дотепер. Наразі оснащено близько 500 операційних в різних медичних закладах по всій Україні. Після введення в дію постанови кабінету міністрів України №753 від 02.10.2013, технологія знайшла перевтілення в апараті ЕК-300М «СВАРМЕД», який один з перших в своїй галузі отримав національний знак якості та сертифікат відповідності технічним регламентам встановленого зразка.

Для закриття грижового дефекту використовуємо сітчастий поліпропіленовий імплант в 3D форматі, який не вимагає фіксації.

Схематично процес зварювання складається з наступних дій:

  • сполучаються шари очеревини стикаються один з одним;
  • далі хірург стискає зварювану ділянку очеревини електродами зварювального інструменту і включає джерело струму;
  • після виконання програми управління процесом зварювання і відключення енергії, захоплена тканина звільняється, а процес повторюється до повного закриття рани.

Освіта зварного з'єднання базується на ефекті електротермічної денатурації білкових молекул. При впливі електроструму невисокої напруги частково руйнуються клітинні мембрани, в результаті чого виділяється білкова рідина. За рахунок коагуляції (згортання) білка тканини злипаються - «зварюються». Через деякий час морфологічна структура очеревини відновлюється, тому рубця у звичному розумінні цього слова не залишається.
Щоб відновлення проходило швидко і не несло ускладнень, теплове вкладення має бути мінімальним, але достатнім для утворення з'єднання. У зв'язку з цим вимоги до управління процесом зварювання значно підвищуються. Для спрощення завдання хірурга в управлінні процесом зварювання створена система автоматичного керування. Температура в зоні зварювання - 60-70 ° C.

Статистика

Патент На даний момент прооперовано 38 хворих. З косими паховими грижами - 20, прямими - 18. Чоловіків - 34, жінок - 4. Вік коливався від 24 до 72 років. Інтраопераційних ускладнень не було. Середня тривалість операцій була 55 +/- 5 хвилин. Середній ліжко-день 1,5 + 0,5 доби. Вважаємо за можливе відпускати хворого додому в день операції. Невралгій після операції не спостерігалося. В 1 випадку (2,63%) була гематома в підшкірній клітковині в проекції сім'яного канатика. Як в ранньому, так і пізньому післяопераційному періоді ускладнень з боку сім'яного канатика і яєчка не виявлено. Терміни спостереження за хворими від 6 місяців до 3-х років. Рецидивів захворювання не виявили. Ультразвукове обстеження оперованих хворих у строки від 1 до 3-х років після зварювання очеревини не виявило дефектів в зоні зварювання і патологічної рідини в оболонках яєчка з боку операції і змін його розмірів в порівнянні з контралатеральной сторони. Показання та протипоказання для введеної нами технології з використанням електрозварювання очеревини залишаються ті ж, що вже визначені для лапароскопічних Герніопластика.

Використання запропонованого способу лапароскопічної герніопластики спрощує техніку оперативного втручання і скорочує час виконання, підвищує безпеку, зменшує кількість інтраопераційних і післяопераційних ускладнень. На дану методику отриманий патент.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах