(066)5525568

Мініфлебектомія

Ось вже більше століття варикозне розширення вен лікується методами хірургії. Багато операцій проходять із застосуванням великих розрізів під загальним або спиномозковим знеболенням. Пам'яттю про таку процедуру стають довгі рубці. У недавні часи в операційну практику прийшли нові технології. Однією з них є флебектомія, яка для видалення вен використовує проколи, а для знеболювання - місцеву анестезію.

Сучасні різновиди флебектомії

Перевагою нових операційних прийомів вважається відсутність необхідності госпіталізації пацієнта і дуплексне сканування судин, яке складається зі звичного УЗД і методу Доплера. Діагностика проводиться з використанням контрастної рідини і одночасним маркуванням вузлів, що вимагають видалення. Флебектомія - операція акуратна. Після неї залишаються лише дрібні рубці, що зникають через 4-6 місяців. Сьогодні хірурги застосовують кілька видів цих косметичних операцій.

стріппінг

Така операція проводиться з метою вирізати варикозний стовбур. Однак видаленню піддається не вся вена, а лише її вражена ділянка. Техніка методу полягає в тому, що в вену до рівня коліна вводять захоплюючий зонд і витягають її, вивертаючи навиворіт. Є кілька різновидів операції. Найраціональнішим вважається інверсійний стріппінг. При ньому не травмуються тканини, що оточують вену. Проте застосовується цей метод не у всіх клініках.

кросектомія

Суть цього виду флебектомії полягає у відсіканні варикозних вен в місцях їх з'єднання з глибокої веною. Попередньо в складці паху проводиться розріз завдовжки 4-5 см. Ділянки, що видаляються, перев'язують. Операція малотравматична, проводиться при загрозі тромбоутворення і часто є незамінною для лікування тромбофлебіту в гострій формі.

Мініфлебектомія

Подібного роду операції вперше став робити швейцарський лікар-дерматолог Роберт Мюллер. Замість методу Нарата, при якому для видалення варикозних вен розрізалася шкіра до 60 мм довжиною, Мюллер запропонував техніку проколів, що не залишають після операції потворних рубців. Спрощено мініфлебектомія зводиться до такої послідовності дій: Мініфлебектомія

 1. Проводиться локальна анестезія.
 2. Робляться проколи шкіри в необхідних місцях.
 3. Витягаються уражені вени через проколи.
 4. Проводиться відрізання вени поза дільницею рани.
 5. Здійснюється зупинка крові з використанням компресійних бинтів.
 6. На місця проколів накладається асептичний пластир.

Прагнення домогтися найбільш вираженого лікувального ефекту вимагало від засновника методу розробки нових інструментів. У процесі вирішення конкретних завдань в арсеналі хірургічного приладдя на сьогоднішній день є спеціальні шпателі, гачки всілякої форми, голки і скальпелі з вузькими лезами. Всі ці пристосування дозволяють зробити з мініфлебектомії операцію, що має косметичний характер.

Показання до мініфлебектомії

Сучасна флебектомія може проводитися не тільки як самостійна операція. Часто її поєднують з ЕВЛО (лазерною процедурою), ЕВЕС (ендовазальне електрозварювання вен) або склеротерапією. Правильне комбінування суттєво підсилює ефект. Призначається мініфлебектомія в певних випадках:

 • коли діаметр варикозних стовбурових вен має розширення більше 10-20 мм;
 • при висхідному тромбофлебіті великих поверхневих вен і наявності варикозних вузлів;
 • для видалення вен, що мають розширення на стопах, навколо очей, статевих губ і будь-яких нехарактерних місцях;
 • при ураженні вен варикозом на великій підшкірній площі;
 • для лікування трофічних виразок.

Операція не рекомендується і протипоказана при ішемії, гіпертонії, інфекціях, легеневій недостатності. Флебектомію також не роблять жінкам в період вагітності й годуванні немовлят.

Ускладнення і післяопераційний період

Незважаючи на те, що мініфлебектомія має незначні травматичні наслідки, після неї все ж бувають ускладнення. Виявляються вони в наступному:

 • зниженні чутливості й онімінні шкірних нервів, областей щиколоток і гомілки;
 • утворенні гнійників в місцях гематом;
 • кровотечах, зміні кольору ділянок шкіри;
 • утворенні нових варикозів і дрібних рубців;

Такі явища рідкісні. Флебологи констатують, що келоїдна тканина з часом розсмоктується, і через рік шрами від проколів зовсім непомітні. Щоб процес йшов інтенсивніше, в відновлювальний період потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря: правильно харчуватися, контролювати вагу, активно рухатися без перенапруг, відмовитися від куріння, носити зручне взуття, робити масаж і приймати контрастний душ. Тільки в цьому випадку хворому можна гарантувати успіх на ефективну реабілітацію без рецидивів варикозу.

Мініфлебектомія в Києві

З огляду на перспективність лікування варикозного розширення вен методами флебектомії фахівці нашої клініки в Києві успішно освоїли всі нюанси і тонкощі, пов'язані з цією терапією. Застосовуючи знання і сучасне медичне обладнання, лікарі нашого центру вміють з високою точністю ставити діагноз і призначати правильне лікування, скористатися яким ми пропонуємо всім категоріям населення.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

MTS(066) 552 55 68

Ми в соцмережах