(066)5525568

Ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК)

Хірургічна процедура із застосуванням лазерного опромінення для усунення застою крові в венах, уражених варикозом, називається ендовазальна лазерна коагуляція або ЕВЛК. Так як після коагуляції (згортання крові) відбувається закупорювання вени з подальшим її руйнуванням, операція має ще одне найменування ЕВЛО - ендовенозна лазерна облітерація.

Техніка методу і його переваги

Сенс ЕВЛК полягає в тому, щоб зупинити патологічну функцію, не вирізаючи саму вену. При цьому в вені припиняється тік крові, і вона зменшується в розмірах.

Хід процедури

ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК) ЕВЛК здійснюють способом лазерного зварювання внутрішнього вистеленого шару вени. Робочий зонд вводиться в просвіт судини, де монохромний промінь світла певної довжини хвилі опромінює його стінки під температурою 85 ° C . При цьому суміжні з веною тканини не нагріваються, що виключає появу гематом і синців.

ЕВЛК проходить разом з ультразвуковим спостереженням. Процедура триває 60-120 хвилин . Вона проводиться з застосуванням місцевої анестезії без розрізів. В кінці сеансу на проперовані місця накладається компресійний бандаж.

Переваги ЕВЛК

Вени, оброблені лазером, через рік облітерують повністю. Вони не виявляються навіть при дуплексному скануванні. Роботу току крові беруть на себе здорові вени. Такі симптоми, як венозний застій, набряк ніг, трофічні явища поступово зникають. Далі можна відзначити наступні переваги методу :

 • безболісність;
 • безпеку, яка забезпечується постійним УЗД-контролем;
 • відсутність необхідності в загальному наркозі й госпіталізації;
 • короткий реабілітаційний період (протягом 3-х місяців);
 • високу ефективність;
 • косметичний характер.

Після процедури хворий не позбавляється рухової активності, не потребує постільного режиму, може відразу ходити і повернутися до свого звичного розпорядку життя.

Можливі ускладнення

При ЕВЛК пацієнти скаржаться на деякі ускладнення. Однак вони некритичні для здоров'я, не вимагають спеціальної терапії і вважаються нормою. Ось перелік найтиповіших симптомів:

 1. Хворобливі відчуття в кінцівках, які є наслідком тугої компресії і проходять за 1-2 дні.
 2. Синці по ходу коагулювання. Причиною є місцева анестезія.
 3. Поява субфебрильної температури. Виявляється як реакція на згортання білка. Має короткочасний характер.
 4. Відчуття стягнення. Зустрічаються рідко. Проходять без терапії через 60-90 днів.
 5. Тромбоз глибоких вен. Вкрай рідкісний, зі статистикою 1/10 000 випадків. Вимагає ретельного лікування і режиму.

Всі перераховані ускладнення швидко проходять з часом і не викликають в подальшому у пацієнтів фізичний і психологічний дискомфорт.

Як призначають ЕВЛК?

Показання до лазерної коагуляції визначає флеболог. Спираючись на результати ультразвукового дуплексного сканування, він вирішує, чи буде метод ЕВЛК ефективний для пацієнта чи ні. До уваги береться довжина венозного сегмента, його діаметр, ступінь викривленості, характер контакту із суміжними тканинами.

Коли гемодинамічна картина визначена, лікар вибирає лікувальну тактику. Вона може обмежуватися однією ЕВЛК або поєднуватися з методами мініфлебектомії. У будь-якому випадку рішення будуть обґрунтованими, та будуть базуватися на клінічному портреті пацієнта: його віці, фізичному стані, статевій приналежності й інших даних.

Етапи та відео лазерної технології

На початку сеансу на шкірі хворого роблять маркування варикозних ділянок. Після цього під контролем УЗД і місцевої анестезії проводиться прокол вени, в який вводять лазерний світловод. Його кінець повинен розташовуватися якомога ближче до деформованого венозного клапану. Наступною маніпуляцією є тумісцентне знеболювання. Його сенс полягає в накачуванні анестетиком простору навколо вени. При цьому переслідуються й інші завдання:

 • звуження просвіту вени з метою досягнення найбільшого ефекту;
 • оберігання тканини, що контактує з веною, від термічного лазерного випромінювання.

Medilas D LiteBeam 1470 Після подачі енергії в світловод його починають витягувати з вени із заданою швидкістю. Просуваючись до початку проколу світловод коагулює варикозну вену. У кінці операції роблять склерозування дрібних проток за методом пінної технології.

Лазерні операції в нашій клініці в Києві проводяться за новітніми технологіями з використанням лазерної діодної системи Medilas D Lite Beam +1470 фірми Dornier Med Tech (Німеччина). Перевагами даної лазерної системи є висока якість, можливість вибору різних режимів і потужності, а також наявність запатентованої системи захисту світловода від перегріву.

Відновлювальні заходи

Період реабілітації починається відразу після основного сеансу. Пацієнту накладають компресійну пов'язку. Дискомфорт, від ниючого болю і відчуття стягування знімають диклофенаком, ібупрофеном або німесилом. Через 2-3 дні препарати вже не потрібні. Пацієнти від них відмовляються, відчувають себе нормально. Багато хто починає займатися професійною діяльністю. У цей період варто дотримуватися деяких правил:

 • носити компресійні панчохи;
 • кожен день гуляти не менше 1,5 години;
 • виключити термічні і важкі фізичні навантаження;
 • відмовитися від спиртного;
 • носити взуття з низькими підборами.

Дотримання рекомендацій є гарантією успішного відновлення після ЕВЛК і розраховане на 14 днів. Якщо у вас з'явилися підозри на варикоз, звертайтеся за консультацією та допомогою до флеболога нашої клініки в Києві. Його професіоналізм і увага вирішать ваші проблеми, від яких залишаться тільки спогади.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

MTS(066) 552 55 68

Ми в соцмережах