(044)2291438

Лапароскопія варикоцеле

Варикозне розширення вен - це хвороба не тільки ніг. Більше 20% молодих чоловіків і підлітків сьогодні страждають на варикоцеле. Ця патологія є здуттям і подовженням вен мошонки, а також сім'яного канатика. Більшою мірою (у 80% пацієнтів) хвороба зачіпає вени тільки в області лівого яєчка. Інша кількість випадків має симетричний характер.

Способи оперування варикоцеле

Варикоцеле Поміж усіх хвороб, варикоз мошоночних вен знаходиться серед лідерів за кількістю пропонованих методів, які лікують хірургічним шляхом. Їх налічується близько 120 видів. Багато технологій знаходяться на стадії доопрацювання і є предметом медичних дискусій і експериментів. Проте позитивні результати, що пройшли випробування практикою, закріплюються в хірургії та диференційно застосовуються при різних випадках хвороби. Сьогодні в Україні використовують загальновизнані методи оперативного лікування варикоцеле, які можна класифікувати:

1. Традиційні технології

До них відносяться операції Паломо і Мармара. Остання краща, тому що менше травмує лімфатичні судини і артерії яєчок. Однак при видаленні як дорослого, так і дитячого варикоцеле, частіше застосовують оперативний метод Іваніссевіча.

2. Мікрохірургія

Операції за цим методом робляться з використанням мікроскопа і бінокулярних окулярів. Високий ступінь точності процесу дає можливість визначити і перев'язати в потрібному місці варикозні вени, не зачепивши яєчко та сім'яний канатик.

3. Ендоваскулярна емболізація

Процедура проводиться під рентгеноскопічним контролем. Вона базується на склерозуванні сіменних вен або введенні в них коагулюючих препаратів. Якість цієї операції багато в чому визначається кваліфікацією лікаря.

Всі оперативні способи лікування варикоцеле (прямі, непрямі, змішані) мають свої особливості і обмеження. В цьому відношенні лапароскопічні операції позбавлені багатьох недоліків, в порівнянні з іншими методами. Вони відмінно себе зарекомендували там, де традиційні методики не справляються.

Показання до лапароскопічної варицелектоміі

У багатьох випадках варикоцеле протікає безсимптомно і виявляється під час медичних оглядів у допризовників у військкоматах або у юних спортсменів в дитячих спортивних школах. Дуже часто діагностика виявляє ступінь патології такого рівня, який вимагає оперативного лікування. Статистика показує, що хвороба без симптомів переважає над симптомним видом, який має характерні ознаки:

 • больові синдроми в мошонці;
 • збільшення її розмірів;
 • звивистість вен;
 • зміна розміру і консистенції яєчок.

Лапароскопію бажано призначати при двосторонньому варикоцеле, наявності пахової грижі, безплідді, ускладненнях, рецидивах та ін.

Процес операції та її відео

Перед операцією існує підготовчий період. За 8-10 діб до лікування пацієнт проходить обстеження, а за 12 години напередодні лапароскопії робить першу очищувальну клізму кишечника і припиняє прийом їжі та води. Друга клізма призначається безпосередньо перед операцією.

Послідовність процедур починається із введення загальної анестезії. Потім пацієнтові, що лежить на спині, встановлюють три троакари. Перший - з діаметром 10 мм і відеокамерою всередині. Він призначений для відстежування всіх процесів і вводиться в зону пупкового кільця. Два інших п'ятиміліметрових інструменти вводять нижче від пупкового кільця по обидва його боки. Установка троакарів супроводжується нагнітанням вуглекислого газу. Це робиться з метою безпеки.

Далі варикозні вени сім'яного канатика виділяють і заварюють. Для цього в нашій клініці у Києві використовуються новітні електрозварювальні технології. При виконанні лапароскопічної варіцелектоміі ми повністю відмовилися від використання металевих кліпс, оскільки не рідкісними є випадки, коли кліпси випадають і травмують черевну порожнину.

Наприкінці операції проводять видалення вуглекислого газу, виймають троакари, на рани накладаються пластирі або ж їх зашивають кетгутом.

Для розуміння більш повної картини, нижче приведено відео   лапароскопії варикоцеле, яка проводиться в нашій клініці в Києві.

Можливі ускладнення

Звичайним явищем після будь-якої операції є больовий синдром. Проте після лапароскопії він не дуже виражений, і щоб його усунути, достатньо кількох ін'єкцій анальгетика в першу добу. Багатьом прооперованим знеболювання не потрібне взагалі. Їх виписують вже через два дні. Максимальний термін перебування пацієнта в лікарні триває не більше тижня.

Деякі ускладнення бувають пов'язані із заповненням черевної порожнини газом, установкою троакарів та іншими маніпуляціями. Виражається це у виді таких проявів:

 • пошкодження судин;
 • деформація порожнистих органів;
 • біль в області плечей.

Але останні конструкції голок і троакарів дають змогу усунути негативні наслідки лапароскопії або звести їх до мінімуму.

Реабілітація та поради лікаря

Щоб швидко і, головне, якісно повернутися до життя після лапароскопії варикоцеле та не боятися рецидивів, які бувають в 10% випадків, слід дотримуватися стандартного набору правил:

 • до повного загоєння ран стежити за їх станом, не допускаючи нагноєнь;
 • частіше міняти пов'язки;
 • виключити протягом 7 днів басейн, лазні, сауни;
 • спостерігатися у терапевта.

Не варто обтяжувати себе фізичною роботою або силовими тренуваннями 15 днів після операції. Всі активні види спорту в цей період можуть зашкодити процесу загоєння і відновлення статевої функції. Якщо ви виконаєте приписи щодо обмежень, то в подальшому зможете сповна насолоджуватися усіма радощами життя.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах