(044)2291438

Лапароскопія при пупковій грижі

Лапароскопія пупкової грижі здійснюється при положенні пацієнта лежачи на спині, що дає можливість отримати хороший огляд і вільний доступ до операційного поля, а також значно знизити тиск внутрішніх органів живота на черевну стінку. При такому положенні хворого хірург має можливість у будь-який момент змінити методику проведення операції, перейшовши до традиційної техніки відкритого розтину тканин черевної стінки. Хірургічне втручання проводиться під місцевою анестезією у випадках легкого та середнього по тяжкості перебігу захворювання. Особливо важкі й запущені випадки, а також серйозні утиски, вимагають повного наркозу і використання класичних способів грижорозтину. Операція із застосуванням лапароскопа може тривати від чверті години до двох, що залежнить від складності конкретного випадку.

Техніка проведення

Використання лапароскопа дає змогу мінімально пошкоджувати черевну стінку. Замість традиційного досить довгого розрізу в шкірі робиться кілька проколів, які з часом згладжуються і стають майже зовсім непомітними:

  1. в області пупка;
  2. зліва від білої лінії живота;
  3. праворуч від середньої лінії.

Через середній прокол в черевну порожнину занурюється лапароскоп, через нього ж робиться нагнітання вуглекислоти, що дає можливість підняти купол живота і збільшити просвіт очеревини.

Бічні проколи використовуються для введення інструментів, за допомогою яких здійснюються всі маніпуляції під час операції. Звільнивши грижовий мішок від прилеглих тканин, його занурюють в черевну порожнину, а просвіт грижових воріт - пупкове кільце, закривають із використанням «латки» зі спеціального матеріалу, що не спричиняє відторгнення.

На відміну від давнішніх традиційних методів, що вимагають відкритого розтину тканин, така малоінвазивна техніка роботи зберігає черевну стінку цілісною й додатково зміцнює її сітчастим імплантатом, який накладається зсередини. Беручи згодом всі навантаження на себе сітка надійно утримує внутрішні органи, запобігаючи рецидивам грижі на цій ділянці тіла.

При виявленні нагноєння або непередбачених ускладнень, лікар має можливість перевести операцію у традиційний спосіб здійснення грижорозтину.

Використання відеокамери дає змогу достовірно оцінити стан пацієнта, вибрати найбільш прийнятну тактику дій і провести їх із максимальною точністю й акуратністю. Саме тому лапароскопія як методика все частіше застосовується при видаленні грижі.

Нижче Ви можете подивитися відео, яке демонструє виконання лапароскопічної TAPP герніопластики (хірургічну операцію з лікування грижі) без загального знеболювання за методикою Fast Track Surgery. Операція проводитиметься без фіксації сітчастого імпланта, з використанням електрозварювання очеревини (безшовний метод), що скорочує час перебування пацієнта в стаціонарі до 1-ї доби (хірургія одного дня).

Післяопераційна реабілітація

Пупкова грижа, видалена методом лапароскопії, практично не дає рецидивів. Відновлення організму відбувається за кілька днів, і буквально через тиждень пацієнт може братися до роботи без значних фізичних навантажень та за умови обов'язкового носіння бандажа. Повне відновлення настає за 1-3 місяці, що є неможливим після традиційного методу проведення операції.

Завдяки мінімальному втручанню в організм така методика рідко дає ускладнення, не залишає спайок і значних шрамів, що важливо з косметичної точки зору.

Коли проводиться лапароскопія пупкової грижі

Видалення грижі під лапароскопічним спостереженням може проводитися практично у всіх випадках легкої та середньої тяжкості.

Кращі результати хірургічного втручання отримуються на стадії, коли грижу ще можна вправити самостійно, якщо лягти на спину і акуратно натиснути на виступаючу над пупком припухлість. Якщо ж вже сталося ущемлення чи почалося розкладання відмерлих тканин або вмісту кишки, необхідно використовувати інші методики.

Втручатися в процес консервативного лікування грижі починають з 5-ти річного віку дитини - до цього ще є шанс на природне заростання пупкового кільця.

Протипоказання

Грижа не видаляється у маленьких дітей - для її лікування використовують масаж пупкового кільця, бандаж, методи народної медицини.

Лапароскопічне втручання не здійснюється, якщо пацієнт вже переніс операції на внутрішніх органах і в області пупка утворилися спайки.

Ущемлені грижі видаляються із застосуванням методики відкритого розрізу, оскільки в такому випадку потрібне ретельне очищення внутрішньої порожнини від джерела запального процесу.

Переваги методики

Прогресивна техніка видалення гриж дає відмінні результати, тому що її використання не вимагає значного пошкодження тканин черевної стінки. Лапароскопії пупкової грижі можна сміливо віддавати перевагу при виборі способу оперативного втручання, оскільки вона дає змогу:

  • значно скоротити реабілітаційний термін після проведення операції;
  • знизити до мінімуму ризик рецидиву;
  • зберегти зовнішній вигляд тіла - проколи практично не залишають слідів на животі;
  • прискорити повернення пацієнта до звичного режиму життя з повними навантаженнями;
  • попередити появу спайок та інших форм ускладнень в результаті проведеної операції.

Проведення операції в нашій клініці в Києві

Лапароскопічна методика видалення пупкової грижі на сьогоднішній день є пріоритетною у фахівців нашої клініки. Лікарі, які освоїли дану методику, регулярно проводять успішні операції, використовуючи для роботи сучасне медичне обладнання. Нижче наведено відео використання методу електрозварювання очеревини над сітчастим імплантом, що дає змогу скоротити час операції й відмовитися від дорогого шовного та фіксаційного матеріалу.

 

 

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах