(044)2291438

Лапароскопія при спайковій хворобі

Часто після оперування внутрішніх органів у черевній порожнині утворюються спайки. Вони являють собою своєрідні плівкові з'єднання. Зростання спайок - процес патологічний. Одним із сучасних способів лікування цієї хвороби є лапароскопічний адгезіолізіс - розсічення сполучних новоутворень без розтину очеревини.

Підготовка до операції та діагностика пацієнта

Лапароскопія відноситься до форми операцій, які проводяться після детального обстеження хворого. Вона неможлива без таких важливих даних про пацієнта, як:

 • загальний аналіз крові, її група і резус-фактор;
 • аналіз сечі;
 • флюорографіїя
 • кардіограма;
 • дозвіл терапевта на операцію, тощо.

Якісне оперування спайкової хвороби може бути здійснено тільки при правильному визначенні місця введення хірургічних інструментів. Доопераційна діагностика - дуже відповідальний етап лапароскопії. Його проводять із застосуванням УЗД, доплерографії, пневмоперитонеума (заповнення очеревини газом). Усі ці заходи дають змогу отримати чітку картину:

 • поширення спайкових утворень;
 • місця непрохідності кишечника;
 • зміни в очеревині й шлунково-кишковому тракті на макроскопічному рівні.

На основі вищевказаних даних лікар вибирає оптимальну лікувальну тактику. Якщо спайковий процес має обмежений характер і нещільні спайки, то лапароскопічне втручання є найбільш ефективним і не зашкодить органам.

Інструменти і обладнання

Одним із основних інструментів операції є ендоскоп особливої конструкції. Він складається з трубки діаметром 5-10 мм з рухомою системою лінз, оптичного кабелю і відеокамери всередині, зображення від якої передається на зовнішній монітор. Головна функція приладу - діагностика і візуалізація операції. До робочих інструментів при операції відносяться троакари, тонкі й довгі маніпулятори, затискачі, скальпелі, петлі, ножиці, Кліппер і ін.

Схема процедури і відео операції

Лапароскопія проводиться під загальним наркозом. Щоб створити оперативний простір, спочатку черевну порожнину надувають вуглекислим газом. Утворюється купол між стінкою очеревини і внутрішніми органами. Після цього за даними діагностики очеревина проколюється в певних місцях і туди встановлюються лапароскоп й 2-3 допоміжні трубки. Виявлені спайки перетинають такими методами:

 1. Лазерним - з використанням енергії світлового променя.
 2. Електричним - робочим інструментом якого є Електроніж.
 3. Аквадіссекціонним - коли спайки ріжуться струменем води.

Після основних маніпуляцій, перед тим, як видалити інструменти, в черевну порожнину подають препарат, що запобігає повторному утворенню спайок. З цією ж метою органи обертають тонкою саморозсмоктуючою полімерною плівкою.

Для глибшого розуміння техніки проведення лапароскопії спайкової хвороби рекомендуємо подивитися відео операції, проведеної в нашій клініці в Києві:

Переваги та протипоказання методу

Досвід лапароскопічних операцій при спайкової хвороби показав, що вони в багатьох випадках кращі за відкриті операції. Крім косметичних переваг лапароскопія має й інші плюси:

 • менш гострий післяопераційний больовий синдром;
 • більш короткий відновлювальний період;
 • низький травматизм тканин.

Після лапароскопії немає необхідності в частому переливанні крові. Метод рідко провокує грижі, не викликає інфекції ран і серйозних ускладненнь. Від такої операції варто відмовитися у випадках, коли спайками вражено значну область очеревини, є кишкові свищі або перитоніт. До лапароскопічного адгезіолізису варто обережно ставитися пацієнтам, у яких хворе серце, гіпертонія, слабка перистальтика, є почуття занепокоєння і несприйняття пневмоперитонеума.

Період відновлення

У хворих після розтину спайок період реабілітації триває недовго. Схема відновлення протягом двох тижнів виглядає наступним чином. Перша доба: пацієнтам дають два рази прозерин, колють три рази анальгетики і роблять евакуацію шлунка.

На другий день дозволяють вставати, проводять невеликий масаж живота і призначають клізми, що стимулюють перистальтику кишечника. Щоб не ослабла моторна функція шлунково-кишкового тракту, з третього по восьмий день за відсутності застійних процесів і блювання рекомендовано приймати рідку їжу. Приймати її слід малими дозами.

Виписують після операції з нашої клініки в Києві на 10-14 добу. Перші місяці варто виключити активні фізичні навантаження, роботи по дому, відвідування лазні. При душових процедурах до зняття швів необхідно використовувати водозахисні пов'язки. Харчування має бути помірним, без жирної, копченої, гострої їжі. Найкраща їжа та, де переважають кисломолочні продукти. Якщо дотримуватися такого режиму, то можна швидко видужати і повернутися до повноцінного життя.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах