(044)2291438

Лапароскопічне видалення кісти яєчника

Лапароскопія кісти яєчника виконується, коли пацієнтка лежить на операційному столі на спині. Таке положення надає свободу маніпуляціям і дає хороший огляд поля операції. Підготовка до проведення лапароскопії полягає в дотриманні суворої дієти і обмеження прийому їжі і води напередодні та в день операції. Крім того, пацієнтка проходить повне обстеження, що також включає і визначення рівня згортання крові.

Хірургічне втручання з використанням лапароскопічного обладнання проводиться під загальним наркозом, а його тривалість залежить від ступеня переродження яєчників і може вільно варіюватися в значних межах.

Техніка проведення лапароскопії кісти яєчника

Лапароскопія є прогресивною методикою, що дозволяє максимально зменшити пошкодження, що спричиняються жіночому тілу. Для проведення операції на животі робиться 4 проколи, довжина яких становить 1-2 см:

 1. в області пупка;
 2. зліва в нижній частині живота;
 3. справа у нижній частині живота;
 4. посередині між нижніми точками робиться, за необхідності, додатковий надріз.

Лапароскопія кісти яєчника Через пупковий прокол вводиться голка, за допомогою якої в черевну порожнину нагнітається вуглекислий газ. Таким способом підводиться куполом черевна стінка, забезпечуючи вільний простір для маніпуляцій і гарного огляду. Через цей же прокол подається лапароскоп, що дозволяє вести безперервне візуальне спостереження за ходом операції. З його допомогою проводиться ревізія органів черевної порожнини, що дозволяє діагностувати різні приховані для інших методів захворювання на ранній стадії.

Бічні проколи використовуються для введення хірургічних інструментів, якими проводиться вилущування кісти і всі необхідні супроводжуючі маніпуляції. Якщо виникає потреба, через нижній прокол можливе підключення до ходу операції додаткового інструменту.

Відокремлені кіста і уражені ділянки тканин упаковуються в спеціальний контейнер, який видаляється з черевної порожнини через троакар, введений в один з проколів.

При роботі хірург повинен уважно і гранично акуратно працювати інструментами, оскільки в зоні яєчників розташовано багато сусідніх органів і кровоносних судин. Їх пошкодження може призвести до серйозних і тривалим Постопераційний ускладнень.

Післяопераційна реабілітація

У більшості людей оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопію рекомендуємо подивитися короткий відео ролик з основними її етапами.

Лапароскопія кісти яєчника є щадить методикою, що дозволяє робити мінімальні пошкодження черевної стінки. Завдяки цьому, період відновлення після проведеної операції значно скорочується в порівнянні з класичною технологією. Вже через кілька годин жінка може самостійно пересуватися, оскільки відсутні значні розрізи, немає швів і больові відчуття мінімальні. Виписка пацієнтки можлива протягом першого тижня, якщо немає ускладнень, і біль від розрізів зникла.

Фізичні навантаження після лапароскопії протипоказані протягом першого місяця, а підйом вантажів потрібно відкласти на 3 місяці. Також слід обмежувати статеве життя і відвідування басейну, лазні, пляжу. Ванна приймається не раніше ніж через 4 тижні, до цього можна користуватися тільки душем.

Результатом втручання в статевий гормональну сферу може стати порушення ритмічності менструального циклу і поява тривалих виділень. Ці факти необхідно обговорити з лікарем, щоб уникнути можливих інфекційних захворювань та ускладнень.

Коли проводиться лапароскопія кісти яєчника

Показанням до здійснення операції на яєчниках можуть стати:

 • наявність кісти різної природи походження;
 • існуюча кіста, яка має великий розмір, в будь-який момент вона може розірватися, що неодмінно призведе до інфікування черевної порожнини;
 • активне зростання кісти;
 • перекрут або деформація яєчника;
 • ризик виникнення злоякісних новоутворень.

Протипоказання до операції з видалення кісти яєчника

Проведення операції має обмеження, якщо:

 • є спайки від проведених раніше втручань;
 • у пацієнтки спостерігається ожиріння;
 • є онкологія або підозра на неї в статевій системі;
 • ослаблений або виснажений організм в цілому;
 • є різні інфекційні захворювання дихальної системи;
 • порушена нормальна діяльність серця;
 • є відхилення в показниках згортання крові.

Переваги методики

Можливість провести проникнення в черевну порожнину без значних пошкоджень зовнішніх і внутрішніх покривних тканин робить методику лапароскопії найцікавішої для роботи з більшістю пацієнток. Головні переваги, що визначають доцільність застосування даної методики для оперативного втручання:

 • низький травматизм оперованих і всіх поруч розташованих органів;
 • короткочасність і слабкість больового синдрому після операції;
 • гранично швидка і успішна реабілітація;
 • можливість вже через кілька днів повернутися до звичної активного життя;
 • низька ймовірність виникнення ускладнень і запалень;
 • відсутність спайок і великих рубців від розрізів;
 • чудовий ефект з точки зору косметології - сліди проколів стають малопомітними вже через кілька місяців.

Проведення операції в нашій клініці, відео операції

Використання методики лапароскопії при оперуванні кісти яєчників є пріоритетним напрямком в роботі лікарів нашої клініки з пацієнтками, що звернулися до нас за допомогою. Наші фахівці досконало володіють цією прогресивною технікою проведення операцій, ефективно застосовуючи все найсучасніше хірургічне обладнання, наявне в нашому розпорядженні. Тут передставлено відео лапароскопії кісти яєчника, проведеної нашими хірургами.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах