(044)2291438

Лапароскопія кісти печінки

Лапароскопія кісти печінки проводиться при положенні хворого лежачи на спині. Під час операції лікар може знаходитись зліва від столу або займати положення між розведених ніг оперованого. Робота хірурга проводиться під загальним наркозом пацієнта. Тривалість її залежить від кількості, розташування і розмірів новоутворень, які необхідно видаляти. В середньому це займає 1-1,5 години.

Техніка проведення

Лапароскопічна методика видалення кіст дозволяє проводити хірургічне втручання з мінімальним пошкодженням тканин. Для здійснення операції робляться невеликі надрізи, через які в черевну порожнину вводяться спеціальні інструменти:

 1. в області пупка;
 2. на 5 см вище пупка;
 3. з правого боку живота.

Використання візуального контролю дозволяє змінювати місце проколу в залежності від розташування об'єкта операції. Тому при лапароскопії з'являється можливість гранично точно вводити інструменти для ефективної роботи лікаря.

Перед початком операції через пупкової прокол нагнітається вуглекислота, за допомогою якої проводиться раздвигание органів черевної порожнини, підводиться черевна стінка, забезпечуючи збільшення вільного простору для роботи.

Пупковий надріз використовується для введення лапароскопа. Мініатюрна відеокамера приладу дає чудову можливість оцінити стан органів пацієнта і точно визначити місце хірургічного втручання. Ревізія черевної порожнини дозволяє при необхідності відразу внести корективи протягом операції, що робить її ще більш безпечною для пацієнта.

Використовуючи атравматичні затискачі і спеціалізовані інструменти, хірург робить видалення кісти згідно необхідної методикою з подальшим очищенням залишилися здорових тканин. Такий спосіб видалення кісти дозволяє мінімально травмувати печінку, повністю зберігаючи її функціональність.

Всі відокремлювані частки тканин упаковуються в спеціальний герметичний контейнер прямо в порожнині живота, що по закінченні роботи вилучається. Така техніка дозволяє знизити до мінімуму ймовірність зараження оточуючих печінку органів, а також зменшити ризик рецидивів.

Деякі види печінкових кіст можуть мати вихід в жовчні протоки. Тому після вилущування кісти все просвіти повинні бути перекриті.

За свідченнями в ході операції можна без додаткової підготовки пацієнта перейти до традиційною методикою видалення кісти.

У більшості людей оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопію рекомендуємо подивитися короткий відео ролик з основними її етапами.

Післяопераційна реабілітація

Лапароскопія кісти печінки є гранично щадить методикою, при якій організм піддається мінімальним ушкодженням. Завдяки цьому, пацієнт може бути виписаний зі стаціонару на перший-третій день. Практично відразу після операції хворий отримує можливість пересуватися, а через добу - вживати рідку їжу.

Працездатність відновлюється протягом першого місяця. Надалі необхідно проводити контрольні обстеження за графіком, призначеному лікарем. Це забезпечить зниження ризику ускладнень і рецидивів. Для повного відновлення прооперованого органу потрібно протягом року дотримуватися щадної дієти, жирну і гостру їжу.

Коли проводиться лапароскопія кісти печінки

Методика видалення кіст максимально ефективна при необхідності гранично акуратно і швидко видалити новоутворення різної природи:

 • непаразитарні поодинокі кісти;
 • непаразитарні множинні кісти;
 • кісти з яскраво вираженою клінічною симптоматикою.

Використання даної методики дозволяє проводити видалення новоутворень різного заглиблення і давності, тому її використовують в переважній більшості випадків. До традиційній техніці лікування вдаються лише за неможливості провести операцію малоінвазивним способом - при розташуванні на задній поверхні печінки або при глибокому зануренні в тканини органу.

Протипоказання

Найбільш важливі свідчення, за якими неможливо проводити лапароскопію печінкової кісти - її розташування в недоступному для методики місці. Крім того, відмова від операції може відбутися при нагноєнні кісти або якщо вона має занадто великі розміри і призвела до поразки значної частини паренхіми печінки.

Переваги методики

Прогресивний метод лікування, при якому з'являється можливість завдавати мінімальні пошкодження оперованих органам, дозволяє:

 • знизити ризик виникнення інфекційного запалення в черевній порожнині,
 • прискорити процес реабілітації,
 • звести до мінімуму больовий синдром,
 • проводити порожнинні операції практично без слідів на черевній стінці,
 • зменшити ризик повторного виникнення захворювання.

Проведення операції в нашій клініці

Важливим напрямком діяльності нашої клініки є проведення операцій з видалення кіст печінки з використанням методики лапароскопії. Наші фахівці успішно застосовують дану техніку при найскладніших хірургічних втручаннях, використовуючи для роботи інноваційне медичне обладнання.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах