(044)2291438

Лапароскопія при паховій грижі

Лапароскопія пахової грижі проводиться при положенні пацієнта на спині. Це дає вільний доступ до операційного поля, зміщує органи вниз від черевної стінки і дозволяє максимально знизити її напругу. Таке положення хворого дає змогу за необхідної потреби без додаткової підготовки перейти до класичної методики проведення операції. Загальна анестезія здійснюється звичайним способом через дихальну маску. Час протікання хірургічного втручання - близько однієї години в залежності від складності конкретного випадку.

Техніка проведення

Пахова грижа видаляється при використанні лапароскопа з мінімальним пошкодженням тканин черевної стінки. Для проведення маніпуляцій з інструментами робиться три проколи, через які вводяться в черевну порожнину троакари:

 • в області пупка;
 • зліва від пупка на його рівні;
 • праворуч від нього ж симетрично лівого.

Бічні проколи можуть дещо змінювати своє положення, якщо для цього є показання після обстеження черевної порожнини за допомогою відеокамери.

Перед початком операції в порожнину живота нагнітається вуглекислий газ, який розсуває внутрішні органи і забезпечує свободу простору для маніпуляцій.

Виділивши випнуті або ущемлені частини внутрішніх органів, їх повертають у нормальне положення в черевній порожнині. Грижові ворота зашивають за допомогою дужок або лігатурою.

Головна складність такої операції - акуратно відділити кровоносні судини, які йдуть в область паху і розташовані в місці «розриву». Вони відводяться в бік, звільняючи місце для накладання «латки», що гарантує нормальне функціонування організму після хірургічного втручання.

Більш прогресивна технологія пропонує використання «заплатки» з гіпоалергенної сітки, яка зсередини накладається на пошкоджену ділянку і фіксується скобами або швами. Такий метод дає кращі результати, оскільки під час фізичних зусилль або за інших ситуацій, що приводять до збільшення внутрішнього черевного тиску, навантаження розподіляється не на зшиті ослаблені тканини, а на штучний і міцний імплантат.

Методика лапароскопії має особливу перевагу при двосторонній грижі, оскільки дає можливість провести видалення обох гриж не змінюючи точки входження в черевну порожнину. При традиційній техніці доводиться робити два досить великих розріза з обох боків живота. При цьому відбувається ще більше порушення ослабленої черевної стінки, що часто призводить до рецидивів.

У ході операції, що проводиться із застосуванням лапароскопічного контролю, хірург в будь-який момент може перейти до традиційної техніки оперативного втручання.

Нижче Ви можете подивитися відео, яке демонструє виконання лапароскопічної TAPP герніопластики (хірургічну операцію з лікування грижі) без загального знеболювання за методикою Fast Track Surgery. Операція проводитиметься без фіксації сітчастого імпланта, з використанням електрозварювання очеревини (безшовний метод), що скорочує час перебування пацієнта в стаціонарі до 1-ї доби (хірургія одного дня).

Післяопераційна реабілітація

Завдяки можливості зберегти цілісність шкіри і прилеглих м'язів та зв'язок, лапароскопія пахової грижі дає хороші результати відновлення. Вже наступного дня пацієнт може залишити клініку, якщо захворювання мало легку форму. Важкі випадки потребують більш тривалого спостереження, але й тоді стаціонарне лікування складе не більше 2-3 днів.

Відразу після виписки можна займатися своїми звичними справами, проте заборонені заняття спортом, підйомом важких предметів або інші фізичні навантаження. Грижовий отвір, не ослаблений зовнішнім розрізом і додатково армований ізсередини імплантатом, досить швидко закриється.

Обмеження навантажень після видалення пахової грижі триває протягом півроку. У цей період пацієнт не повинен піднімати вагу більшу за 6 кг, щоб не створювати підвищений тиск в черевній порожнині. Після закінчення цього терміну можна повернутися до звичного режиму повсякденного активного життя.

Коли проводиться лапароскопія пахової грижі

Видалення грижі із застосуванням лапароскопічної методики показано в більшості випадків:

 • при односторонній косій грижі,
 • особливо - при двосторонній,
 • при прямій грижі.

Операція є успішною для пацієнтів і з вродженою, і з набутою грижею.

Протипоказання

Лапароскопія не застосовується, якщо пахова грижа:

 • виникла після перенесених черевних операцій, які призвели до утворення спайок;
 • з'явилася під час вагітності;
 • має великі розміри і поширена на область мошонки;
 • утворилася на фоні серйозних захворювань органів черевної порожнини.

Досить серйозною причиною для обмежень використання лапароскопії можуть стати порушення діяльності серцево-судинної системи і дихання, низьке згортання крові та інші індивідуальні відхилення, оцінку яким може дати тільки лікар, що приймає рішення про операцію.

Переваги методики

Лапароскопія пахової грижі є досить складною операцією, проте має хороші результати. Головними перевагами цієї прогресивної методики є:

 • відмова від відкритого хірургічного втручання на користь одиничних проколів, які мають розміри до 10 мм, у той час, як розріз залишить шрам не менше 10 см;
 • мінімальні больові відчуття після операції, які зникають вже через 1-2 дні;
 • косметичний ефект - сліди втручання практично невидимі, до того ж серединний прокол взагалі можна заховати в пупку;
 • дуже швидка реабілітація хворого, що особливо важливо для спортсменів, танцюристів, людей фізичної праці;
 • скорочення терміну непрацездатності до 3 тижнів;
 • значне зменшення ризику рецидиву пахової грижі.

Проведення операції в нашій клініці в Києві

Продуктивність і ефективність сучасної методики лапароскопії при паховій грижі робить її кращою в роботі лікарів нашої клініки. Медичний персонал, успішно освоїв оперативне втручання із застосуванням сучасного обладнання, показує чудові результати, справляючись з найскладнішими і важкими випадками захворювання. Тут представлено відео такої операції із застосуванням електрозварювальних технологій.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах