(044)2291438

Лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура)

Лапароскопічна холецистектомія Основним методом лікування захворювань жовчного міхура та жовчнокам'яної хвороби, як і раніше залишається оперативне втручання. В останні роки в лікувальну практику активно впроваджуються методи малоінвазивної хірургії, серед яких найбільш поширеною є лапароскопічна холецистектомія. Основною перевагою даної операції є поєднання низької травматичності (зберігається цілісність тканин черевної стінки) з підвищеною радикальністю, яка характеризується повним видаленням конкрементів і патологічних змін жовчного міхура. У деяких випадках існує можливість виконати лапароскопічне видалення жовчного міхура.

Показання до лапароскопії жовчного міхура

 1. Калькульозний холецистит хронічний. Слід зауважити, що на позитивний результат операції в даному випадку не впливають ні число ні розмір конкрементів, ні тривалість захворювання.
 2. Поліпоз жовчного міхура. У зв'язку з високою ймовірністю переродження поліпів і, як наслідок, розвитку папілломатозних розростань з подальшою абтурацією пузирного протоку, лапароскопія повинна бути проведена якнайшвидше після постановки діагнозу.
 3. Гострий холецистит. У тому випадку, якщо оперативне втручання може бути проведено ще до виникнення змін органу від запалення (в період 2-3 діби від початку захворювання), хворий може розраховувати на швидке позбавлення від недуги.
 4. Холецістолітіаз безсимптомний. У зв'язку з великою ймовірністю розвитку різних ускладнень при безсимптомному холецістолітіазі показаною є холецистектомія. Наявність дрібних і великих каменів у жовчному міхурі з відсутністю будь-яких клінічних проявів може призвести до міграції каменів у загальний або міхуровий протоки, спровокувати появу пролежнів стінок жовчного міхура або розвиток гострого холециститу.

Оперативне втручання даного виду протипоказане в таких випадках:

 1. Раніше перенесені хірургічні операції в області верхньої частини черевної порожнини.
 2. Порушення згортання крові так само повинне обумовити відмову від оперативного втручання, яке в даному випадку може призвести до вкрай серйозних ускладнень.
 3. Виражені захворювання серця і легенів. Даний вид операції передбачає застосування напруженого пневмоперитонеуму, який піднімає діафрагму тим самим порушуючи її рухливість та негативно впливаючи на дихальну і серцеву системи.
 4. Злоякісні пухлини в області жовчного міхура.
 5. Третій триместр вагітності. Причинами протипоказань до проведення операції на пізніх термінах вагітності є значне збільшення матки, яке ускладнює проведення багатьох процесів, передбачених лапароскопічною холецистектомією. Крім того, застосування напруженого пневмоперитонеуму може спричинити негативний вплив на стан плоду.

Попереднє обстеження

Лапароскопія жовчного, як і будь-який інший вид операції, потребує всебічного доопераційного клінічного обстеження. Як правило, до обов'язкових обстежень входить УЗД усіх внутрішніх органів. За показанням виконується ендоскопічна ретроградна панреатікохолангіографія і холецістохолангіографія.

Техніка оперативного втручання та відео

Лапароскопія жовчного міхура виконується під загальним наркозом із застосуванням м'язових релаксантів та інтубацією трахеї, або зі спинальною анестезією.

В нашій клініці лапароскопічна холецистектомія виконується бригадою висококваліфікованих хірургів. Лапароскоп має в своєму складі відеокамеру, що забезпечує повну і чітку візуалізацію всіх внутрішньочеревних маніпуляцій хірурга в кольоровому режимі. Зображення виводиться на екран монітора в режимі реального часу.

На першому етапі при видаленні жовчного міхура методом лапароскопії виконуються чотири невеликих розрізи шкіри на ділянці передньої черевної стінки. Дані розрізи необхідні для введення спеціальних троакарів, через які в подальшому вводитимуться лапароскопічні інструменти. Потім проводиться загальний лапароскопічний огляд, який крім самого жовчного міхура передбачає огляд органів черевної порожнини і малого таза, в тому числі печінки, шлунка, селезінки, кишечника, а у хворих жіночої статі ще матки і придатків. Усі наступні кроки оперативного втручання методом лапароскопії залежать від виду захворювання і мети холецистектомії.

Ускладнення

На жаль, як і будь-яка інша ендоскопічна або хірургічна операція, лапароскопічна холецистектомія може супроводжуватися певними ускладненнями. Частота таких ускладнень, а також їх своєчасна діагностика та усунення, в основному залежать від кваліфікації хірурга, що виконує операцію. Часто у гонитві за низькими цінами пацієнти не приділяють належної уваги цьому питанню. А варто звернути особливу увагу на фактор кваліфікації та репутації персоналу, задіяного у виконанні процедури. Більшість ускладнень, що виникають в ході проведення операції, можуть бути пов'язані з технічними помилками лікарів.

Найбільш часто зустрічаються такі ускладнення лапароскопічного видалення жовчного міхура, як:

 • пошкодження судин в області черевної стінки;
 • перфорація шлунка або кишечника;
 • пошкодження гепатікохоледоха;
 • кровотеча з ложа печінки або міхурово артерії та інше.

У багатьох людей будь-яке оперативне втручання викликає страх, і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопічну холецистектомію, нижче наводиться короткий відео ролик з основними етапами цієї операції.

Операція була виконана під інтратекальною анестезією із використанням електрозварювальних технологій. Через 14 годин пацієнтка була виписана. Відео інших лапароскопічних операцій, проведених нашими лікарями, можна подивитися тут.

Реабілітаційний період

При використанні методу лапароскопії передня черевна стінка зазнає мінімального травматизму. Через це у пацієнтів, які перенесли холецистектомію, реабілітаційний період протікає значно легше, ніж у хворих, які перенесли інші види хірургічних операцій. Вже через добу біль після оперативного втручання в області живота, стає незначним, і це дозволяє скоротити дозу анальгетиків або взагалі припинити їх прийом.

У більшості випадків загальний стан пацієнта після холецистектомії допускає його виписку зі стаціонару на третю добу. Термін відновлення трудової діяльності визначається в індивідуальному порядку і залежить не лише від успішності проведення оперативного втручання, але й від супутніх захворювань та віку пацієнта.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах