(044)2291438

Лапароскопія грижі стравохідного отвору діафрагми

Лапароскопія грижі стравохідного отвору діафрагми Лапароскопія грижі стравохідного отвору діафрагми проводиться при горизонтальному положенні пацієнта на столі, головного край якого піднятий на 30 градусів. Ноги розведені і трохи зігнуті в колінах. Таке положення забезпечує максимальний огляд і доступ при маніпуляціях. Наркоз здійснюється спільний з використанням міорелаксантів. Підготовка пацієнта проводиться так само як і для відкритого хірургічного втручання, щоб при необхідності можна було здійснити перехід від лапароскопії до традиційною методикою. Тривалість самої операції - близько 1:00, що трохи довше, ніж при проведенні маніпуляцій при відкритому розрізі.

Техніка проведення

Лапароскопія дозволяє проводити хірургічне втручання з найменшим пошкодженням тканин. Для операції на стравохідному отворі діафрагми проводиться кілька проколів черевної стінки:

 1. на 5 см вище пупка по середній лінії живота;
 2. на 5 см нижче нижнього краю мечоподібного відростка;
 3. на 4-5 см від реберної дуги по среднеключичной лінії зліва;
 4. на рівні пупка по лівій стороні;
 5. на 5 см від реберної дуги по среднеключичной лінії справа.

Перший прокол використовують для введення лапароскопа і нагнітання вуглекислого газу в черевну порожнину, щоб розсунути внутрішні органи і забезпечити вільний простір для маніпуляцій. Прокол правого боку призначений запровадження веерного ретрактора, за допомогою якого буде відведена і зафіксована ліва частка печінки, що забезпечить доступ до місця операції. Через лівий боковий розріз проводиться тракція (зміщення) шлунка за допомогою фіксуються асистентом інструментів. Робота хірурга здійснюється через верхній серединний і лівий підреберний прокол. Візуальний контроль ходу операції дозволяє гранично акуратно розсунути прилеглі судини і нерви, що забезпечує мінімальне порушення фізіологічних процесів в організмі.

Лапароскопія грижі стравохідного отвору діафрагми Після звільнення потрібної зони проводиться ушивання стравохідного отвору діафрагми нерассасивающіміся вузлами. Для нормального функціонування органів після операції необхідно надати потрібне положення шлунку і стравоході, а також забезпечити збереження просвіту стравоходу, щоб забезпечити безперешкодне потрапляння їжі в шлунок і запобігти поворотний занедбаність вмісту шлунку в стравохід.

При необхідності за показаннями є можливість переходу на традиційну методику проведення операції із здійсненням розрізу черевної стінки без додаткової підготовки пацієнта.

Післяопераційна реабілітація

Відновлення організму після лапароскопії відбувається значно швидше, ніж це можливо при проведенні відкритого хірургічного втручання. На шкірі пацієнта залишаються невеликі шрами від проколів довжиною до 10 мм, які стають з часом малопомітними.

Вже через добу хворий отримує можливість пити і підніматися з ліжка, а трохи пізніше йому дозволяють приймати рідку їжу. Виписка проводиться протягом першого тижня в залежності від ступеня тяжкості захворювання. Термін звільнення від звичних навантажень - 2-3 тижні.

Дотримання суворої дієти показано до двох місяців, після чого дозволено м'якша дієта. До нормального харчування можна повернутися вже через півроку після операції.

Вилікуваний хірургічним методом із використанням лапароскопії рефлюкс-езофагіт рідко дає ускладнення і рецидиви, що забезпечує повноцінне життя і дозволяє вести спосіб життя здорової людини.

У більшості людей оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопію рекомендуємо подивитися короткий відео ролик з основними її етапами.

Коли проводиться лапароскопія грижі стравоходу

Показанням до операції є наявність явних симптомів захворювання, пов'язаних зі зміною положення шлунка і порушенням природного функціонування нижнього сфінктера стравоходу. Оперативне втручання проводиться в більшості випадків діагностування грижі, оскільки медикаментозне лікування дозволяє купірувати больовий синдром і неприємні ефекти, пов'язані з хворобою, але не дають повного одужання. Лапароскопія дає добрі результати, дозволяючи надалі повністю відмовитися від прийому медикаментів.

Протипоказання

Їх досить багато і в більшості своїй вони пов'язані з наявністю порушення природного будови органів в результаті перенесених раніше захворювань або проведених хірургічних втручань. Найбільш значимі протипоказання:

 • укорочений з різних причин стравохід, який не дозволяє повернути шлунку правильне положення в черевній порожнині;
 • порушення функціональної діяльності стравоходу різної природи;
 • перенесені раніше операції на шлунку і стравоході.

Переваги методики

Лапароскопія рефлюкс-екзофагіта є прогресивним методом лікування грижі стравохідно-шлункового відділу травної системи. Головні переваги даної техніки проведення операції:

 • мінімальні пошкодження черевної стінки при проведенні операції;
 • скорочення на порядок періоду відновлення після досить складного хірургічного втручання;
 • значніше зменшення больового синдрому;
 • чудовий косметичний ефект;
 • зниження ймовірності виникнення ускладнень, спайок і запальних процесів в результаті вторгнення в організм.

Проведення операції в нашій клініці в Києві

Використання лапароскопії при діафрагмальній грижі є основоположним методом оперативного втручання в нашій клініці. Дана методика повністю освоєна нашими лікарями. Ми маємо все необхідне обладнання для її проведення. Тут представлено відео лапароскопії гігантської діафрагмальної грижі. Це випадок повного знаходження шлунка з великим сальником в грудній клітці. Виконано переміщення шлунка в черевну порожнину з подальшим закриттям дефекту діафрагми власними тканинами.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах