(044)2291438

Лапароскопія маткових труб

Захворювання фаллопієвих (маткових) труб можуть бути викликані потраплянням інфекції в урогенітальний тракт і органи малого тазу, тривалим використанням внутрішньоматкових контрацептивів, хірургічними операціями, штучним перериванням вагітності.

Перераховані фактори призводять до запалення внутрішніх (сальпінгіт) і зовнішніх (перисальпінгіт) поверхонь труб. Навколо них утворюються спайки, які перешкоджають зустрічі яйцеклітини з чоловічими статевими гормонами. А це стає причиною безпліддя.

Показання

Сама по собі непрохідність маточної труби не надто небезпечна, оскільки протікає практично без прояву симптомів. Багато жінок не підозрюють, що у них є така проблема, поки не вирішать завести дитину. У цьому випадку для усунення хвороби потрібно провести лапароскопію маткових труб.

Отже, ця процедура застосовується в наступних випадках:

 • гідросальпінкс ;
 • безпліддя, викликане непрохідністю;
 • зрощення фаллопієвої труби;
 • пластика яйцеводів;
 • піосальпінкс;
 • хірургічна стерилізація;
 • ектопічна вагітність.

Особливості застосування лапароскопії

Як проходить операція

Лапароскопія маткових трубЛапароскопія маткових труб - це малоінвазивна (з мінімальним проникненням в організм) операція, спрямована на усунення їх злипання. Проходить вона наступним чином:

1. На передній стінці живота робиться три (рідше чотири) маленьких розрізи (діаметром 5-10 міліметрів).

2. Перший прокол - біля пупка. Через нього в черевну порожнину подається вуглекислий газ. Це необхідно, щоб збільшити простір для хірургічних маніпуляцій і поліпшити видимість.

3. Через отвори вводяться необхідні інструменти і спеціальний оптико-волоконний прилад « лапароскоп ». Останній передає на монітор зображення органу, що оперується, в багаторазовому (10-40 разів) збільшенні, що дає хірургу можливість чітко відслідковувати перебіг своїх маніпуляцій.

4. Після завершення операції з черевної порожнини виводиться вуглекислий газ, а на розрізи накладаються шви.

Лапароскопія в діагностичних цілях займає від 20 хвилин до півгодини. Тривалість хірургічної операції варіюється від 30 до 90 хвилин. Вже через пару днів пацієнтка зможе бігати. А період повної реабілітації триває 1-1,5 тижні. Ймовірність завагітніти після успішного лікування досягає 90%.

У більшості людей оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопію рекомендуємо подивитися короткий відео ролик з основними її етапами.

Переваги

Лапароскопія - найдієвіший метод лікування непрохідності яйцеводів. Він широко застосовується в хірургічній практиці в Україні та за кордоном і має такі переваги:

 • Може використовуватися як у діагностичних (для виявлення патологічних факторів), так і в операційних цілях.
 • Шрами в місцях розрізів не залишаються або практично не помітні. Однак потрібно враховувати, що різні типи шкіри по-різному реагують на ушкодження. У деяких людей епідерміс схильний до утворення гіпертрофічних рубців.
 • Інструменти, що використовуються при операції, практично не травмують органи і тканини черевної порожнини.
 • Мінімальний ризик виникнення післяопераційних спайок.
 • Пацієнток виписують вже на першу-третю добу після операції.
 • У разі ураження органу під час операції для зупинки кровотечі досить виконати коагуляцію і накласти мікроскопічні шви.

Підготовка

На першому етапі проводиться передопераційне обстеження. А саме - потрібно здати аналізи крові, сечі, калу і пройти ЕКГ. Далі йде підготовка хворої до лапароскопії маткових труб. Вона починається за кілька днів до виконання процедури та спрямована на попередження ускладнень під час операції і після неї.

Пацієнтка повинна:

1. Дотримуватися передопераційної дієти. З меню краще виключити такі газоутворюючі продукти: бобові, буряк, картопля, молоко, сало, копченості, яблука, груші, яйця, газовані напої. Рекомендується заповнити раціон рибою, нежирною телятиною, злаковими кашами, овочевими бульйонами.

2. Напередодні операції ретельно вимитися, видалити волося в області паху і промежини.

3. Увечері або вранці перед лапароскопією зробити очищувальну клізму.

4. Щоб уникнути психологічних розладів допускається за 3-5 днів почати прийом пустирника або валеріани.

Лапароскопія фаллопієвих труб у Києві

У Київській клініці імені П. Л. Шупика ви можете зробити лапароскопію маткових труб за прийнятною ціною. Ми використовуємо найсучасніше обладнання від американського виробника Stryker.

У клініці працюють тільки кваліфіковані хірурги. Професіоналізм лікарів - запорука здоров'я наших пацієнток.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах