(044)2291438

Лапароскопічна апендектомія (апендицит)

Лапароскопічна апендектомія проводиться при положенні пацієнта на спині під ухилом в 10-15 градусів в головному напрямку і з опущеною лівою стороною столу. Операція проводиться під загальним наркозом або із застосуванням місцевої анестезії. Руки фіксуються в розкинутими положенні, при цьому на правій закріплюється обладнання для внутрішньовенних вливань і вимірювання АТ, на пальці лівої - датчик пульс-оксиметра.

Підготовка до операції займає до 2:00, протягом яких виробляються маніпуляції, пов'язані з інфузійної терапією, підготовкою операційного поля і премедикації. У середньому тривалість лапароскопічної апендектомії становить близько 30 хвилин.

Техніка проведення

Операція з видалення апендициту проводиться з мінімальним порушенням цілісності черевної стінки. Для цього роблять три проколи-розрізу невеликого розміру:

 1. на 1 сантиметр вище пупка;
 2. на 4 см нижче пупкового кільця;
 3. в нижньому правому квадранті живота, залежно від розташування апендикса в черевній порожнині.

Через верхній розріз в порожнину вводиться лапароскоп, за допомогою якого проводиться ревізія органів, їх діагностика. При обстеженні з'являється можливість огляду:

 1. печінки,
 2. жовчного міхура,
 3. сечового міхура,
 4. матки і яєчників,
 5. тонкої кишки,
 6. ділянки товстого кишечника.

Лапароскопічна апендектомія Головним завданням маніпуляції є уточнення положення червоподібного відростка, який в 60 % випадків має нетипове розташування. При звичайної операції в таких випадках для отримання достовірного результату виникає необхідність розширення розрізу.

Після огляду через нижній розріз вводяться атравматичні щипці, якими захоплюється червоподібний відросток в основі і за верхівку. Після цього пережимається брижа, проводиться її коагуляція електрострумом з подальшим перетином.

Просвіт апендикса пережимається кліпсами або лігатурами, після чого відросток відсікається електрохірургічним інструментом. За допомогою троакара його витягують з черевної порожнини, при необхідності встановлюють дренаж, зашивають розрізи, накладаючи по одному шву.

У разі наявності запального процесу і появи інфікованої рідини в просвіті черевної порожнини проводиться її видалення і обробка антисептичними препаратами.

У ході операції можливий перехід на методику відкритого втручання - показанням до цього служить наявність розлитого перитоніту, при якому потрібна ретельна санація черевної порожнини.

У більшості людей оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопію рекомендуємо подивитися короткий відео ролик з основними її етапами.

Післяопераційна реабілітація

Процес відновлення організму після апендектомії відбувається гранично швидко завдяки незначному пошкодження тканин. Прийом їжі можливий вже через добу після проведення операції.

Пацієнт перебуває під наглядом лікарів стаціонару протягом 2 днів, після чого виписується при відсутності патології. Працездатність відновлюється вже через 2-4 тижні, що дозволяє прооперованому людині в мінімальному ступені змінювати звичний режим життя.

Коли проводиться лапароскопічна апендектомія

Видалення червоподібного відростка з використанням даної методики можливо практично на всіх стадіях перебігу хвороби:

 • хронічних,
 • гострих,
 • гнійних,
 • при розривах.

Аппедектомія із застосуванням лапароскопа дає гарні результати при підвищеній вазі й ожирінні пацієнтів. Наша клініка так само спеціалізується на баріатричній хірургії (хірургічних методах лікування ожиріння).

Відсутність спайок після операції і швидке відновлення організму є значущим показанням до використання даної методики для видалення червоподібного відростка у вагітних жінок і дітей.

Протипоказання до лапароскопії апендициту

Відносним протипоказанням для проведення операції можна вважати наявність запального процесу купола сліпої кишки в місці розташування червоподібного відростка. Операція може бути скасована у випадку, якщо апендикс знаходиться на задній стороні кишки і доступ до нього гранично утруднений. Видалення збудженого органа в такій ситуації виробляється традиційним відкритим методом.

Переваги методики

Лапароскопія апендициту має цілий ряд позитивних моментів, які роблять її пріоритетною при оперативному втручанні в організм:

 • мінімальне порушення цілісності черевної стінки, що гарантує гранично швидке відновлення тканин і дозволяє скоротити час на реабілітацію до 2 днів;
 • слабкий больовий постопераційний синдром;
 • високий відсоток успішного перебігу операції і протікання післяопераційного періоду;
 • низька ймовірність виникнення ускладнень в результаті проведення операції, відсутність спайок і максимально короткий термін одужання;
 • хороший косметичний ефект - короткі розрізи вже через півроку стають практично непомітними;
 • можливість діагностики розташованих поруч з апендиксом органів черевної порожнини без додаткових маніпуляцій та обладнання;
 • постановка максимально точного діагнозу і попередження марного оперативного втручання у разі неправильного визначення причини захворювання.

Недоліки методики

Основним недоліком даної техніки проведення операції з видалення апендикса є висока вартість обладнання для її здійснення. Крім того, не в кожній клініці є лікарі, які володіють необхідними знаннями і практичними навичками, які здатні грамотно використовувати сучасну хірургічну техніку і робити лапароскопічні операції на потрібному рівні. У нашій клініці є таке обладнання та є хірурги, готові провести таке оперативне втручання на високому рівні. Нижче представлено відео операції, проведеної в нашій клініці з застосуванням електрозварювальних технологій. & Nbsp;

Відео лапароскопічної апендектомії

Представлено відео лапароскопії апендициту в Києві з використанням електрозварювальних технологій, що дозволило вдвічі скоротити час операції. Через 14 годин хворий виписаний із нашої клініки на амбулаторне лікування.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах