(044)2291438

Лапароскопічна адреналектомія

Лапароскопічна адреналектомія може проводитися при різному положенні пацієнта на операційному столі. При односторонньому втручанні хворого укладають на протилежний оперируемой нирці бік. При необхідності видалення пухлин з обох наднирників пацієнта укладають на живіт. Доступ через черевну порожнину спереду значно ускладнений через велику кількості передлежачих внутрішніх органів, тому такий спосіб не використовується.

adrenalectomy Щоб зробити доступ до оперованого органу максимально зручним, після укладання хворого під анестезією і його надійної фіксації змінюють конфігурацію столу, згинаючи його в області попереку пацієнта. Таким чином, забезпечується розсування кісток і звільнення робочого простору для маніпуляцій хірурга. Для більш зручного розташування кінцівок і нерухомого стійкого положення тіла використовують спеціальні подушки і прокладки.

Середня тривалість лапароскопічної операції при лікуванні наднирників дещо більше, ніж при відкритому втручанні і становить близько 200 хвилин. Але при цьому значно знижується крововтрата і скорочується час реабілітації. При необхідності операцію можна продовжувати традиційними методами без перерви і зміни положення тіла хворого.

Техніка проведення

Перший прокол лапароскопічним обладнанням здійснюється в проміжок між підребер'ям і верхнім краєм клубового гребеня трохи збоку від прямого м'яза живота. Через розріз з гранично обережністю вводиться відеокамера і подається газ для розширення робочого простору, необхідного при маніпуляціях під час операції. У певних положеннях для відведення прилеглих органів використовуються спеціальні маніпулятори.

У більшості людей оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопію рекомендуємо подивитися короткий відео ролик з основними її етапами.

Додаткові троакари вводяться під візуальним контролем в точках, найбільш бажаних для кожного конкретного випадку. Досить широкий набір допустимих методик дозволяє хірургові використовувати найзручніші для себе положення і точки проколів.

Адреналектомія полягає у видаленні ураженого наднирника, для чого попередньо звільняють від жирової клітковини і розташованих поруч печінки і судин верхній полюс нирки. Перед тим, як зробити висічення обнажившейся пухлини надниркової, необхідно перекрити всі кровоносні судини, по яких в залозу надходить харчування.

Відокремлені тканини відразу упаковуються в герметичну капсулу, яка витягується через один з проколів, попереджаючи інфікування внутрішньої порожнини. Проводиться фінальний огляд місця операції, перевіряється якість накладених лігатур і скоб, видаляються хірургічні інструменти і накладаються поверхневі шви.

Післяопераційна реабілітація

Відновлювальний період при лапароскопічному втручанні гранично малий - пацієнт може приймати рідку їжу і воду відразу, як прокинеться після операції. Виписка проводиться на другий-третій день, перехід до нормальної діяльності можливий практично відразу після загоєння розрізів в місцях введення хірургічних інструментів.

Коли проводиться лапароскопічна адреналектомія?

Показана така операція в більшості випадків, якщо пухлина наднирника має незначний розмір. Під це визначення підпадають майже всі види новоутворень, тому методика має дуже широке і успішне застосування.

Протипоказання

Головним забороною є наявність ракових новоутворень в наднирнику, а також підозра на їх появу. Не менш серйозним є занадто великий розмір пухлини, що загрожує розривом і закінченням вмісту в черевну порожнину. У цю ж групу ризику потрапляють і гнійні утворення, що мають в'ялі стінки і здатні порватися при найменшому тиску.

Переваги методики

Застосування лапароскопічного обладнання завдає мінімальної шкоди тілу пацієнта, даючи йому можливість швидко отямитися після операції і повернутися до звичного режиму життя.

Проведення операції в нашій клініці в Києві

Прогресивна методика лікування хвороб надниркових залоз із застосуванням сучасного лапароскопічного обладнання дозволяє значно знизити ризик ускладнень під час операцій і після них.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах