(044)2291438

Лапароскопічні операції

Як проводиться лапароскопічна операція

Лапароскопічна хірургія Лапароскопічна операція являє собою високоефективний сучасний метод хірургічного втручання. Така операція проводиться в кілька етапів і може тривати від 10 хвилин до декількох годин, в залежності від діагностованою патології.
Перед початком операції хворому роблять місцевий або загальний наркоз. Потім на черевній поверхні роблять невеликий розріз і закачують через нього всередину вуглекислий газ, щоб отримати необхідний простір для операції. &Nbsp; Оскільки вуглекислий газ створює підвищений внутрішньочеревний тиск, який сприяє дихальної недостатності, то анестезіолог повинен бути завжди напоготові, щоб ввести додаткову дозу наркозу під час тривалої операції.
Роль наркозу при лапароскопії є досить важливою. Анестезія забезпечує безболісну для пацієнта операцію, перешкоджає виникненню стресових реакцій організму, викликаних хірургічним втручанням, і забезпечує необхідне розслаблення м'язів передньої черевної стінки. Найчастіше при лапароскопії застосовують ендотрахеальний наркоз або спінальна анестезія. Після того, як стінка черевної порожнини підвелася над внутрішніми органами, утворивши тим самим необхідний простір для оперативного втручання, в пророблене отворі вводять лапароскоп. Залежно від захворювання і від того, яку область необхідно оперувати, в черевній поверхні роблять ще кілька невеликих розрізів розміром близько 1 см. Через ці отвори вводяться мініатюрні хірургічні інструменти. Після цього хірург переходить до оперування. Через лапароскоп ведеться спостереження за ходом операції.

Після успішної операції всі інструменти витягуються, і проводиться зашивання надрізів. Так як розмір надрізу невеликий, то його дуже легко і просто зшити. Після лапароскопічної операції вже через 3-4 години якщо немає ніяких ускладнень можна вставати, ходити і приймати їжу. Як правило, пацієнтів, яким робили лапарскопіческую операцію, виписують вже на наступний день після неї. Приблизно через тиждень пацієнт знову повинен прийти до лікаря для зняття швів і огляду. Реабілітаційний період після лапароскопії істотно менше, ніж після звичайної (відкритої) хірургічної операції. Лапароскопія дозволяє швидко повернутися до звичного способу життя, але якщо після операції ви відчули біль в прооперованої області, то слід негайно пройти обстеження у лікаря.

Шрами після лапароскопії Великим плюсом лапароскопії є те, що використання мініатюрного хірургічного інструменту в поєднанні з лапароскопом дозволяє робити дуже маленькі надрізи. При лапароскопическом оперативному втручанні післяопераційні шрами практично непомітні або зовсім відсутні. Знижена травматизація тканинних шарів істотно скорочує терміни повного загоєння рубців і знижує пов'язаного з цим відчуття дискомфорту. При звичайній хірургічної операції відкритого типу такого ефекту неможливо домогтися. Лапароскопічна операція значно зменшує шанси виникнення післяопераційного спайкового процесу.

Післяопераційний період

Післяопераційний період після лапароскопічної операції набагато коротше, ніж після звичайної хірургічної операції. Залежно від стану пацієнта, рекомендується дотримуватися постільного режиму протягом 4-24 годин. Щоб уникнути виникнення небажаних спайок, після операції необхідно обережно виконувати спеціальну гімнастику з поступовим збільшенням навантажень. Щоб знизити ризики запальних процесів призначається антибактеріальна терапія. Для прискорення післяопераційної реабілітації рекомендується фізіотерапія, гармонотерапія, спеціальна дієта і інші методики, спрямовані на відновлення організму. Залежно від рівня тяжкості захворювання післяопераційний період може бути більше. Наприклад, після лапароскопії оваріолізіса, сальпінголізіса, пункції фолікула, біопсії яєчника та інших захворювань пацієнти можуть бути виписані зі стаціонару вже на наступний день після хірургічного втручання. При більш складних операціях, таких як енукліація кіст яєчника, сальпінготомія, сальпінгоектомія, міомектомія, резекція яєчника і інші, госпіталізація може розтягнутися до п'яти днів.

Як і при будь-якої операції, лапароскопічна повинна забезпечити максимально ефективний результат і не заподіяти шкоди організму людини, пошкодивши життєво важливі органи. Для проведення оперативної лапароскопії пред'являються високі вимоги до рівня професіоналізму лікаря-хірурга.

Лікарі нашої клініки в Києві має необхідний професіоналізмом і активно використовують електрозварювальні технології при проведенні операцій. Дана технологія скорочує проведення операції вдвічі.

У багатьох людей будь-яке оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопії нижче представлений короткий відео ролик з основними етапами цієї операції.

На відео показана лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура). Операція була виконана при інтратекальної анестезії з використанням електрозварювальних технологій. Через 14 годин пацієнтка була виписана. Відео інших лапароскопічних операцій проведених в нашій клініці можна подивитися тут.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах