(044)2291438

Пупкова грижа, що це?

Пупкова грижа досить поширене і добре вивчене захворювання, так само як і пахова грижа. Сучасні медичні методи дозволяють точно діагностувати дане захворювання і застосовувати ефективне лікування. Вивченням і лікуванням гриж займається розділ хірургії - герніологія. Пупкова грижа являє собою захворювання, при якому внутрішні органи черевної порожнини виходять за межі передньої черевної стінки через пупкове кільце. Пупкове кільце в даному захворюванні є грижовими воротами. У медичній літературі пупкові грижі прийнято класифікувати на два види. До першого виду належать пупкові грижі, що представляють собою випинання черевної порожнини в області пупкового кільця, які супроводжуються утворенням грижового мішка. При таких грижах в грижовий мішок виходять петлі кишечника і великий сальник. До другого виду пупкових гриж відносяться грижі, у яких в пупкове кільце виходить передчеревна жирова клітковина. При цьому грижовий мішок не утворюється.

Причини виникнення

Пупкові грижі можуть формуватися як у дітей, так і у дорослих. У дітей пупкова грижа може з'явитися внаслідок розвитку дефектів черевної порожнини. На її виникнення впливають багато факторів, пов'язаних із підвищенням внутрішньочеревного тиску у дітей. Досить часто пупкова грижа у дітей діагностується в перші місяці життя, коли пупкове кільце ще не зміцніло достатньо. У дорослих людей пупкова грижа становить близько 5% від усіх видів гриж живота.

Симптоми грижі

Виявити пупкову грижу досить легко. Якщо у вертикальному положенні у людини в області пупка при напруженні з'являється випинання округлої або овальної форми, то це є серйозною ознакою пупкової грижі. У цьому випадку слід негайно звернутися до лікаря і пройти відповідне обстеження. Найчастіше пупкові грижі діагностують у жінок після 30 років, так як вагітність може послабити пупкове кільце. До виникнення пупкових гриж можуть призвести підвищені фізичні навантаження, хронічні запори, ожиріння і т.д. Якщо пупкова грижа має широкі грижові ворота, то її досить легко можна вправити назад. Якщо ж грижові ворота вузькі, то це значно ускладнює процедуру вправляння. Випинання черевної порожнини у вертикальному положенні або при напруженні в області пупка, яке зникає у горизонтальному положенні, є видимою зовнішньою ознакою прояву пупкової грижі. Також симптомом пупкової грижі можуть служити регулярні болі в області живота і періодична нудота. Якщо не звернутися вчасно за медичною допомогою, то пупкова грижа може спровокувати певні ускладнення.

Лікування пупкової грижі

Сучасна медицина володіє ефективними методиками лікування пупкових гриж, які зводять на мінімум усілякі ризики, пов'язані з цим захворюванням. Найчастіше пупкова грижа може призвести до різних ущемленнь внутрішніх органів черевної порожнини. Також може виникнути порушення стулу, копростаз, кишкова непрохідність і т.д. У деяких особливо важких випадках грижа може спричинити смерть. Щоб уникнути непотрібних ускладнень не слід відкладати лікування пупкової грижі і потрібно негайно звернутися до лікаря.

Пупкова грижа лікується хірургічними методами. Консервативне лікування гриж, що полягає в обмеженні фізичних навантажень і носінні бандажа, призначається тільки тоді, якщо немає ускладнень і виявлено серйозні протипоказання до операції. Протипоказаннями можуть служити гострі хронічні захворювання, пізні терміни вагітності, захворювання серцево-судинної або дихальної системи та ін. Операція з видалення грижі нескладна і в багатьох випадках залежить від стадії розвитку захворювання.

Хірургічні операції з видалення пупкової грижі поділяють на відкриту і лапароскопічну операцію. Який метод операції вибрати вирішує лікуючий хірург, виходячи із загального стану хворого. Відкрита операція проводиться під місцевою анестезією. Метою операції є закриття грижових воріт за допомогою герніопластики, при якій стінки черевної порожнини зміцнюються за допомогою тканин пацієнта і пластичних матеріалів. Зазвичай перебування в стаціонарі після такої операції не перевищує 4-5 днів. Лапароскопія пупкової грижі здійснюється під загальним наркозом. Під час операції робиться кілька розрізів в черевній порожнині, через які вводяться спеціальні медичні інструменти. Такий метод хірургічного втручання дозволяє закрити зсередини грижові ворота за допомогою спеціального протеза. Перевагою такої операції є мінімальний рівень травматизації тканин, зменшення ймовірності виникнення ускладнень та рецидивів, більш короткий термін післяопераційної реабілітації. Зазвичай після лапароскопії час перебування в стаціонарі не перевищує 2-3 дні.

Нижче Ви можете подивитися відео, яке демонструє виконання лапароскопічної TAPP герніопластики (хірургічну операцію з лікування грижі) без загального знеболювання за методикою Fast Track Surgery. Операція проводитиметься без фіксації сітчастого імпланта, з використанням електрозварювання очеревини (безшовний метод), що скорочує час перебування пацієнта в стаціонарі до 1-ї доби (хірургія одного дня).

Наша клініка володіє потужною науковою базою і ефективним інструментарієм для лікування пупкових гриж будь-якого рівня складності. Щоб уникнути негативних ускладнень при пупковій грижі та виключити ризик прогресування захворювання, слід якомога раніше звернутися до лікаря.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах