(044)2291438

Рак прямої кишки

Рак прямої кишки Ракові пухлини розвиваються з атипових (безсмертних) клітин. У нормі функію їх знищення виконує імунітет, проте іноді цей процес дає збій. Осередком поширення клітин може стати будь-який орган людини, у тому числі і пряма кишка. Причини «поломки» захисних сил людини можуть бути різними, від зміни генетичних даних (під дією канцерогенів, пестицидів, неправильного харчування), до недостатнього стеження за станом здоров'я (ігнорування доброякісних утворень, неувага до хронічних хвороб, що травмують слизову кишки). Ймовірність утворення раку прямої кишки підвищується, якщо близькі родичі страждали від такої ж патології (генетична схильність). З віком ризики збільшуються, а шкідливі звички (куріння) лише сприяють цьому процесу. Патологію можна розпізнати на ранніх стадіях, але для цього необхідно уважно прислухатися до себе.

Ознаки захворювання

У силу сором'язливості або інтимності питання, люди не бажають обговорювати тему видільної системи організму. Насторожити і змусити звернутися до лікаря повинні такі симптоми як зміна режиму випорожнення кишечника, підозрілі виділення до, після або під час дефекації, загальне погіршення самопочуття та ін.

Виділення з анального отвору

Запідозрити рак прямої кишки можна, якщо з'явилися прожилки слизу або крові на білизні чи фекаліях. Такі виділення можуть бути коричневого, червоного, бурого і, навіть, зеленого кольору. Можливо це і не є злоякісна пухлина, проте залишати без уваги подібні симптоми неможна.

Запор

Труднощі з дефекацією виникають в результаті перекривання новоутворенням просвіту прямої кишки. Стул у таких пацієнтів може бути рідким, а потім протягом декількох днів взагалі відсутнім. Впродовж цього часу людина відчуває біль, здуття, відрижку, складність газовипускання, бурчання, оманливі позови до дефекації і т.д. Людину повинно насторожити зменшення діаметра калових мас (до товщини олівця в особливо важких випадках). Тривогу має визивати також відчуття неповного випорожнення кишечника.

Загальні ознаки

Рак прямої кишки нерідко протікає безсимптомно, саме тому потрібно пройти обов'язкове обстеження при наступному погіршенні самопочуття:

  • невмотивовані напади втоми;
  • блідість шкірних покривів;
  • запаморочення;
  • задишка, почастішання серцевого ритму;
  • зниження апетиту, зміна смакових пристрастей;
  • наростаюча втрата ваги.

Обстеження

Визначити є рак прямої кишки чи немає допоможе детальне обстеження. Діагностика включає кілька етапів.

Етап 1. Процедури, що дозволяють визначити наявність раку прямої кишки і місце його локалізації:

  • Ректальне дослідження пальцями.
  • Апаратне дослідження (ректороманоскопія або фіброколоноскопії залежно від місця локалізації утворення).
  • Рентгенологічна зйомка після введення рентгеноконтрастної речовини (іригоскопія).
  • Дослідження крові на наявність онкомаркерів.

Етап 2. Підтвердження злоякісної природи утворення. Невелика ділянка сумнівної тканини забирається для дослідження під мікроскопом.

Етап 3. Визначення наявності метастазів. Після підтвердження раку прямої кишки проводиться всебічне обстеження, що включає томографію (МРТ або КТ), ультразвукове дослідження (трансабдомінальноє і трансректальное), рентген.

Терапія

Колостома Лікування захворювання зводиться до хірургічного видалення злоякісного утворення. Рак прямої кишки може видалятися декількома методами: із збереженням анального виведення калових мас або з формуванням колостоми на животі.

У процесі органозберігаючої маніпуляції хірургічно видаляється частина кишки з пухлиною, але зберігається анальний отвір і сфінктер. Якщо потрібно, для з'єднання ануса і решти прямої кишки використовується частина ободової.

При більш радикальній операції видаляється вся пряма кишка і анальний отвір разом зі сфінктером. Вихід кишечника формують з тканин сигмовидної кишки на клубовій області живота (колостома). В ослаблених людей (літніх, огрядних), а також при непрохідності кишечника може видалятися тільки пухлина з ушиванням анального отвору і виведенням колостоми на живіт.

У процесі класичної операції доступ до кишечнику здійснюють через розрізи на очеревині, у області промежини або використовують очеревинно-промежинний доступ. Органозберігаєче втручання при раку прямої кишки часто проводять в два чи більше етапів. Маніпуляції є травматичними, а післяопераційне відновлення займає багато часу. Зараз великого поширення набула лапароскопія раку прямої кишки. Її проводять через 3-4 проколи на животі, значно зменшуючи при цьому ризики ускладнень і скорочуючи відновлювальний період.

У більшості людей оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопію рекомендуємо подивитися короткий відео ролик з основними її етапами.

Лікування раку прямої кишки після операції завершується курсом хіміо або променевої терапії. Ці методи лікування можуть застосуватися як основні, за умови коли пухлина є неоперабельною (як результат - нетривале продовження життя пацієнта).

Вибір способу оперування при раку прямої кишки залежить від стадії захворювання, наявності метастазів, місці локалізації пухлини, функціонування серцево-судинної системи пацієнта, загального стану здоров'я та інших критеріїв. Але чим раніше хворий звернеться до лікаря, тим більш імовірним стане проведення мінімального втручання.

Лікування раку прямої кишки в Києві

У Київській клініці імені П.Л. Шупика ви можете зробити операцію раку прямої кишки за прийнятною ціною. Ми використовуємо найсучасніше обладнання від американського виробника Stryker.

У клініці працюють тільки кваліфіковані хірурги. Професіоналізм лікарів - запорука здоров'я наших пацієнтів.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах