(044)2291438

Кіста печінки

Кіста печінки, що це таке? У досить великому ряду захворювань внутрішніх органів, які можуть викликати необхідність хірургічного втручання, варто й такий різновид доброякісних новоутворень , як кіста печінки.

Виникнення кістозних утворень найчастіше спостерігається у жінок середнього віку, в цілому відмічаючись у 0,8% населення. Оскільки розвиток більшості пухлин відбувається безсимптомно, значна частина новоутворень діагностується випадково, при приведенні УЗД-досліджень або томограми черевної порожнини.

Зовні ця пухлина виглядає як округла порожнину, що має ущільнені стінки. Розташування може бути різним:

 • на поверхні печінки,
 • в її товщі,
 • в різних місцях часток і сегментів.

Пузир, утворений в паренхімі органу, може складатися з епітеліальної або фіброзно-зміненої тканини і мати розміри від декількох міліметрів до чверті метра і навіть більше.

Вміст кісти являє собою прозору рідину, яка не має смакових і колірних характеристик, або желеподобним речовина зеленувато-коричневого кольору, до складу якого входять різні складні органічні сполуки. Зараження вмісту може призвести до утворення гною, потрапляння крові в порожнину робить його геморагічним.

Різновиди кістозних утворень

Класифікація пухлин досить складна і заснована на різних параметрах. Кіста печінки може бути одиничної і множинної . Розміщення великого числа новоутворень в різних частках печінки носить назву полікістозу.

Різні причини виникнення дозволяють робити поділ кіст на паразитарні (формуються навколо внедрившегося в печінку внутрішнього паразита, наприклад, ехінокока) і непаразитарні. Останні діляться на істинні і помилкові. До істинних відносять утворення, що виникли ще в період розвитку плоду всередині материнського організму і мають генетичне походження. Помилкові утворюються в результаті травм або локальних запалень (абсцесів), або як наслідки оперативного втручання.

Сучасна медицина досі не має чіткої думки про причини виникнення непаразитарних кіст. Але більшість вчених схиляється до версії, що новоутворення з'являються на ділянках жовчних проток, з причини внутрішньоутробної мутації не включені в загальну систему печінки.

Симптоматика кістозного ураження печінки

На етапі розвитку, як правило, кісти не проявляють свою присутність і виявляються тільки при обстеженні організму з використанням ультразвуку та інших методик, або візуально під час порожнинних операцій, вироблених з інших приводів.

Тому кіста може досягти значного розміру (до 7-8 см) або маси (до 20% від загальної ваги печінки), перш ніж її наявність стане заподіювати дискомфорт. Подальше збільшення починає впливати на функціональні можливості ураженого органу, а також чинити негативний вплив на що знаходяться в черевній порожнині, що є сусідами з печінкою органи.

Основні симптоми кістозного новоутворення, яке сягнуло критичної маси і розміру:

 • виникнення тупий біль у правому підребер'ї, особливо під час руху або фізичних навантажень;
 • нудота, пронос, відрижка;
 • загальна слабкість, посилення потовиділення, задишка, погіршення апетиту;
 • різке схуднення тіла;
 • випирання правого боку живота при значному розростанні кісти;
 • можливий розвиток жовтяниці.

Чим небезпечна кіста, і що робити при її виявленні?

Наявність кісти в печінці не завжди завдає неприємностей людині. Він цілком може прожити з такими новоутвореннями, навіть не помітивши їх присутність. У таких випадках, коли кіста не представляє небезпеки, не схильна до швидкого зростання, її залишають під ретельним постійним спостереженням. Лікування такої пухлини може проводитися за показаннями лікаря, для чого використовуються медикаментозні методи і навіть народні засоби.

Важливим для запобігання росту новоутворення стає дотримання дієти, під час якої необхідно відмовитися від продуктів, що викликають посилене виділення жовчі - смаженого, жирного, солоного, гострого, алкоголю. Крім того, бажано утриматися від кави, газованої води, морозива. У дієту повинні входити молочні продукти, риба, печінка, фрукти, овочі і соки.

Однак існує ряд ситуацій, коли пухлина може стати причиною небезпеки для життя. Найбільш частими показаннями до лікарському втручанню стають:

 • крововилив в порожнину кісти;
 • нагноєння вмісту;
 • паразитарна природа освіти;
 • порушення цілісності кісти і витікання її вмісту в черевну порожнину або жовчні шляхи;
 • розташування кісти біля життєво важливих ділянок печінки - судин, жовчних проток, які пережимаються в міру її росту;
 • значні розміри пухлини.

У більшості випадків рекомендується оперативне втручання з метою видалення кісти. Методика передбачає витягання вмісту кістозного міхура або переведення його в безпечне для організму стан. Для проведення подібних операцій раніше проводився розтин черевної порожнини, сьогодні все частіше застосовується лапароскопія кісти печінки. Така операція завдає мінімальної шкоди організму і дозволяє швидке відновлення.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах