(044)2291438

Лапароскопія, що це?

Лапароскопія це один із основних сучасних та ефективних методів діагностичного обстеження, а також вид хірургічної операції на внутрішніх органах. Назва походить від двох грецьких слів laparo - живіт і skopeo - дивитися. Основною відмінністю лапароскопії від звичайного хірургічного втручання є те, що вона проводиться через відносно невеликі отвори. У той час як для звичайної хірургічної операції потрібні чималі розрізи.
Перші спроби лапароскопічних оглядів зафіксовані в 1911 році, коли французький невролог Бернхайм вводив через вузьку щілину ректоскоп для огляду внутрішніх органів. Майже до кінця двадцятого століття лапароскопія застосовувалася в діагностичних цілях. Вперше лапароскопічна операція була проведена в 1986 році у Франції. З цього часу почалося велике життя ендоскопічної хірургії, яка завдяки мікропроцесорній техніці, зробила революційний прорив.

Показання до лапароскопії

Діагностична лапароскопія дає змогу візуалізувати всі органи черевної порожнини. Вона показана при наступних станах:

 • пухлинородне утворення в черевній порожнині і його поширеність;
 • безпліддя неясної причини;
 • болі в печінці й у животі незрозумілої етіології.

Завдяки лапароскопії на ранніх стадіях виявляють осередки пухлин, поліпів, позаматкову вагітність та інші захворювання. Діагностика проводиться за допомогою спеціальної оптичної трубки з відеокамерою, від якої передає зображення на екран монітора. Під час лапароскопії проводять діагностичну біопсію патологічно змінених тканин, щоб поставити правильний діагноз. Якщо є показання, призначають операційну лапароскопію.

Лапароскопічні операції

За допомогою лапароскопії роблять всі традиційні операції. Ця щадна методика дозволяє зберегти цілісність тканин черевної стінки. А електрозварювальні технології, що використовуються в нашій клініці, дають змогу відмовитися від дорогого шовного та фіксаційного матеріалу, що значно скорочує час проведення самої операції, післяопераційну реабілітацію і є більш економічно вигіднним для пацієнта.

Серед лапароскопічних операцій найбільш поширені:

Лапароскопія так само активно застосовується при хірургічних методах лікування ожиріння:

Протипоказання

Не можна проводити лапароскопію при гострих формах таких захворювань:

 • гнійному перитоніті;
 • порушенні мозкового кровообігу;
 • печінкової недостатності;
 • хворобах серцево-судинної системи;
 • будь-яких запальних процесах;
 • при алергії на анестезію.

Підготовка до операції

Перед операцією лікар направляє пацієнта на аналіз крові й сечі, ЕКГ, рентгенологічні та ультразвукові дослідження.

Лікар зобов'язаний попередити пацієнта про можливі проблеми та ризики, відповісти на всі його питання. Хоча ризик пошкодження внутрішніх органів мінімальний, але в рідкісних випадках відбуваються кровотечі через травми судин і органів черевної порожнини. Іноді під час операції відбувається порушення серцевої діяльності.

Щоб знизити ризик неприємних наслідків, пацієнт повинен повідомити лікарю:

 • про алергічні реакції на медикаментозні препарати;
 • про планування або перебіг вагітності;
 • про перенесені захворювання;
 • про стани, пов'язані з втратою крові.

Лапароскопія не проводиться без згоди пацієнта, перед дослідженням його просять підписати бланк згоди на виконання операції.

Як підготуватися

Щоб операція пройшла успішно, лікарі рекомендують:

 • за 5 днів до операції почати приймати активоване вугілля;
 • зробити проносну клізму напередодні операції і перед її проведенням:
 • в день операції помитися, поголити волосся на животі і в промежині;
 • за 12 годин до операції повністю відмовитися від їжі. Не можна навіть пити;
 • зняти всі прикраси, контактні лінзи, зубні протези;
 • за годину до операції повністю спорожнити сечовий міхур.

Як проходить операція

Лапароскопія, що це таке? Діагностичну лапароскопію роблять під місцевою анестезією, оперативну - під загальним наркозом. Все частіше лікарі застосовують прогресивний метод знеболення - Інтратекальну анестезію (спинальну). Вона дає змогу проводити складні й тривалі операції без занурення пацієнта в сон і не заподіює шкоди організму.

Під час операції хворого кладуть на операційний стіл з нахилом 30˚, щоб голова знаходилась нижче живота.

Якщо пацієнт сильно хвилюється, лікарі дають йому заспокійливі препарати, які допомагають розслабитися. Під час операції він нічого не відчуває.

Хід операції:

 1. Обробляють живіт і тазову область спеціальним милом.
 2. Роблять три проколи голкою Вереша або троакаром (тонкою трубкою), їх діаметр від 5 до 10 мм. Залежно від цілей операції отвори роблять у різних частинах живота.
 3. У розріз трохи нижче пупка вставляють в черевну порожнину трубку, через яку вводиться вуглекислий газ. Він піднімає черевну стінку у вигляді купола, що дає змогу чіткіше побачити внутрішні органи.
 4. Потім у цей прокол вводять тонку трубку з відеокамерою (лапароскоп). Зображення потрапляє від камери на блок управління і з нього виводиться на екран монітора. Протягом всієї операції лікар стежить за маніпуляціями на моніторі, всі оперовані органи на ньому значно збільшені. Збільшене зображення дозволяє використовувати мініатюрні інструменти.
 5. Через два інших отвори в черевну порожнину вводять спеціальні інструменти для виконання хірургічних маніпуляцій.
 6. Якщо операція проходить під загальним наркозом, то в трахею пацієнта поміщають інтубаційну трубку для підтримки дихання під час анестезії.
 7. У сечовий міхур вводять силіконовий катетер для відтоку сечі.

Переваги лапароскопічних операцій із застосуванням зварювання живих тканин:

 • мала травматичність;
 • невеликі крововтрати;
 • не утворюються післяопераційні спайки;
 • короткочасність перебування в стаціонарі;
 • відсутній післяопераційний стрес;
 • скорочується період реабілітації;
 • знижуються економічні витрати на відновлення здоров'я.

У середньому лапароскопія займає від 30 до 90 хвилин. Після операції видаляють інструменти, випускають газ, зашивають надрізи.

Медичне лапароскопічне обладнання, за допомогою якого проводяться такі втручання, є досить дорогим, і вимагає проходження спеціальної професійної підготовки лікаря-хірурга.

У багатьох людей будь-яке оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння та розширити уявлення про лапароскопію, нижче представлений короткий відео ролик з основними етапами цієї операції.

На відео показана лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура). Операція була виконана під інтратекальною анестезією з використанням електрозварювальних технологій. Через 14 годин пацієнтка була виписана. Відео інших лапароскопічних операцій, проведених в нашій клініці, можна подивитися тут.

Післяопераційний період

Після проведення лапароскопії під загальним наркозом пацієнт зазвичай спить під впливом анестезії. Прокинувшись, деякі скаржаться на втому і помірний біль у місцях проколів. Можлива поява подразнення слизової в ротоглотці через введення в неї інтубаційної трубки. Відновлення протікає швидко, негативні наслідки наркозу швидко проходять. Зазвичай біль у місці проколів і в ротоглотці повністю зникає через добу.

Після проведення операції із використанням спинальної анестезії знижується ризик ускладнень, пов'язаних із застосуванням анестетиків. Значно прискорюється реабілітація хворого, мінімум обмежень у прийомі їжі та рухливості відразу після хірургічного втручання.

Черговий лікар після операції спостерігає за пацієнтом не менше чотирьох годин. Якщо немає ніяких ускладнень, то після цього часу людина може поїсти і трохи прогулятися. Впродовж тижня категорично заборонені будь-які фізичні навантаження і тренування.

Де зробити лапароскопічну операцію

Щоб операція пройшла успішно, слід вибирати клініку з висококваліфікованим персоналом і сучасним інструментарієм. Наша клініка в Києві спеціалізується на проведенні лапароскопічних операцій із використанням електрозварювальних технологій. Ця методика гарантує швидку і якісну операцію й післяопераційну реабілітацію. У клініці працюють хірурги з великим практичним досвідом. Вони постійно вдосконалюються, вивчають сучасні методики на семінарах і курсах. Сучасна апаратура дозволяє діагностувати широкий круг захворювань черевної порожнини. У палатах є все необхідне, щоб пацієнти почували себе комфортно. Лікарі та персонал клініки дбайливо ставляться до своїх хворих.

Скільки коштує операція

Середня ціна на діагностичну лапароскопію становить 3000 гривень, середня вартість лапароскопічних операцій починається від 8000 гривень.

Якщо вам призначили операцію, то не варто вдаватися до послуг малокваліфікованих лікарів. Пам'ятайте, здоров'я безцінне! Довіряти своє життя слід тільки професіоналам, які мають великий досвід у даній сфері медицини. Звертаючись до послуг наших фахівців в області оперативної лапароскопії ви завжди отримаєте грамотну консультацію і зможете негайно почати лікування.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах