(044)2291438

Інструменти та обладнання для лапароскопії

Ідея огляду внутрішніх органів черевної порожнини за допомогою ендоскопа (спеціальний освітлювальний прилад) з'явилася ще в 1901 році. Належить вона російському акушеру-гінекологу Д. Отту. Але говорити про рух у напрямку сучасних відеосистем можна тільки з моменту створення системи лінз Хопкінса в 1966 році.

Згодом лапароскопія успішно застосовувалася для лікування жовчокам'яної хвороби(холецистектомії). А в 1986 році було здійснено перший оглядати внутрішньої порожнини живота з використанням телекамери зі спеціальним чіпом, приєднаної до лапароскопії. Сьогодні ця апаратура використовується для хірургічних операцій більшості органів живота, средостения і грудини.

Лапароскопічна стійка

Лапароскопічна стійка Ендовідеостойка являє собою набір обладнання, в якому всі пристрої та прилади для абдомінальної хірургії об'єднані на єдиній візку. Вона може бути скомплектована з апаратури українського або зарубіжного виробництва, з урахуванням сучасних розробок.

До складу лапароскопічної стійки входять:

 • лапароскоп з линзовой або відеооптікой;
 • ендоскопічна камера;
 • джерело світла (освітлювач);
 • електрохірургічний високочастотний блок (ЕХВЧ) з набором біполярних або монополярних пристосувань;
 • светопроводящий кабель;
 • відеомонітор високого дозволу (FullHD, від 19 до 26 дюймів);
 • система для подачі вуглекислого газу (інсуфлятор);
 • полку зі стійками і штативом для монітора;
 • аспіратор-іригатор;
 • електрохірургічний генератор.

Для гінекології та ультразвукової хірургії стійка може бути укомплектована додатковим устаткуванням.

Лапароскоп

Лапароскоп (ендоскоп) вважається ключовим елементом у ланцюжку формування зображення. Це пристрій вводиться в черевну порожнину через інструмент троакар, висвітлює внутрішні стінки і дозволяє отримати зображення.

Лапароскоп Конструктивно лапароскоп представляє двухканальную оптичну трубку з металевим тубусом. Перший канал служить для підсвічування операційного поля, а другий для трансляції зображення на відеореєстратор. Передача картинки здійснюється за допомогою послідовної системи лінз.

Сьогодні в хірургії використовуються вдосконалені лапароскопи, побудовані на основі оптики Хопкінса. Найбільш затребуваними є пристрої безпосереднього огляду з лінзами, що відбивають під кутами 0, 30 і 45 градусів.

тридцятиградусний лапароскопи особливо зручні при складних операціях, оскільки дають можливість управляти кутом огляду і отримувати розширену область зору. Ця особливість дозволяє безпечно проводити такі хірургічні втручання, як накладення швів і виділення задньої стінки стравоходу при фундопликации.

Система відеокамер

Головка камери лапароскопа Система відеокамер необхідна для обробки зображення і його передачі на монітор. Вона забезпечує якість картинки і, отже, є однією з найбільш важливих і найбільш дорогих складових. У її комплект входять:

 • головка камери,
 • панель управління,
 • сполучні кабелі.

Головка приєднується до окуляра лапароскопа за допомогою спеціального роз'єму, до якого по світловому кабелю направляється потік світла від джерела.

У сучасних відео реєстраторах використовуються 3 мікро чіпа (аналогові або цифрові). Кожен з них відповідає за захоплення і трансляцію картинки в одній з трьох колірних композицій, що забезпечує максимальну чутливість. А це, у свою чергу, покращує візуалізацію центральних і бічних областей відео огляду. Тут ви можете подивитися відео лапароскопічних операцій і оцінити якість зображення з яким працює хірург.

Осветитель

Освітлювач - джерело холодного світла, що подається в черевну порожнину через світловод. Складається з лампи, що конденсується лінзи, тепло фільтра (затримує інфрачервоне випромінювання) і системи моніторингу світлового потоку.

Можуть використовуватися наступні типи ламп:

 • Галогенні: мають малу цикл життя, тому вимагають наявності запасний лампи в конструкції освітлювача. Частіше застосовуються для діагностичної лапароскопії.
 • металлогалоідний: продукують білий холодне світло. Перегорають поступово, тому знос освітлювальної установки можна заздалегідь передбачити.
 • Ксенонові: відрізняються надійністю і тривалим терміном експлуатації, мають високий індекс передачі кольору.

Система для подачі діоксиду вуглецю

Інсуфлятори призначені для безперервної подачі діоксиду вуглецю в черевну порожнину. Ці пристрої допомагають створити оперативний простір і підтримують певний тиск, що полегшує виконання операції. Вуглекислий газ не горить і не вибухонебезпечний.

Сучасні прилади самі змінюють швидкість підкачки газу, залежно від швидкості його витоку. Є декілька режимів подачі: від 1 до 25-40 літрів на хвилину. При цьому інсуфлятор самостійно контролює тиск, порівнюючи його з заданими параметрами. У разі аварійних ситуацій (спорожнів балон, пошкодився шланг) апарат подає відповідний звуковий і світловий сигнал.

Команда фахівців

У нашій клініці в Києві використовується найсучасніше обладнання від американської компанії Stryker. Це дозволяє успішно проводити лапароскопічні операції будь-якої складності. А команда професійних хірургів зробить все на вищому рівні.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах