(044)2291438

Кіста яєчника

Кіста яєчника Кіста яєчника може почати турбувати не тільки жінок дітородного віку через гормонального зриву, але і дівчаток-підлітків в період статевого дозрівання. Менше всіх, але також схильні до ризику і жінки, що увійшли в період менопаузи.

Гінеколог після чергового планового перегляду ставить неприємний діагноз кістозного новоутворення? Потрібно неодмінно розібратися, звідки взялося захворювання, чого від нього чекати і як вилікувати.

Причини розвитку кісти

До основних причин виникнення кісти належать гормональні та ендокринні збої, які провокують перевантаження жіночого організму. Це:

  • дисфункція яєчників;
  • медичні аборти, ускладнені пологи;
  • наявність кісти в минулому;
  • порушення функції щитовидної залози, надниркових залоз, гіпофіза і т. Д.

У виникненні кістообразних патології можуть ще сприяти:

  • недотримання правил прийому гормональних препаратів (контрацептивів);
  • венеричні захворювання, що передаються статевим шляхом;
  • регулярні стреси і поганий сон.

Види і особливості захворювання

Найбільш поширеним типом кісти яєчника є функціональна кіста. Вона розвивається від початку менструального циклу до овуляції. Найчастіше дане новоутворення не потребує лікування і проходить самостійно.

Дермоидная кіста специфічна в своєму роді, тому що містить елементи ембріональних зародкових листків і складається з зрілих тканин (жиру, шкіри, волосся, зубів).

Ендометріоїдниє вид хвороби виникає при спостереженні ендометріоподобние вогнищ.

Муцинозних кіста часто складається з декількох камер і містить у своїй порожнини слиз. Вона однаково з ендометріодной кістою здатна згодом перероджуватися в злоякісну пухлину.

Це основні різновиди кістозних утворень з величезного переліку можливих.

Симптоми

Як правило, зростання тимчасових кіст невеликого розміру (40-60 мм в діаметрі) протікає безсимптомно і протягом 2-3 менструальних циклів має здатність повністю розсмоктуватися. Виходить, що жінка може не знати ні про освіту, ні про його безслідне зникнення.

Збільшуючись в розмірах, кіста дає про себе знати. Починає турбувати біль, що тягне в нижній області живота і відчуття розпирання в окремих ділянках пахової області.

Коли кіста досягає розмірів близько 60 мм, жінка відзначає хворобливе сечовипускання і запори, які є наслідком здавлювання сечового міхура і кишечника.

Якщо освіту зберігається не один місяць без відсутності необхідно лікування, існують ризики ускладнення у вигляді перекручування ніжки кісти, некрозу оваріальних тканин, розриву капсули з вилиттям вмісту або навіть апоплексії яєчника, конвоїри внутрішньочеревних кровотеч. Даного роду ускладнення є дуже серйозними і потребують екстреної медичної допомоги.

Але найбільш грізне ускладнення тривалого розвитку кісти - малігнізація ( переродження в ракову пухлину ). Рак яєчників по своїй частоті поступається лише раку шийки матки. Тому варто особливо уважно ставитися до тривало існуючої кісті і регулярно проходити необхідний огляд у лікаря.

Як визначити наявність кісти?

Ще зовсім недавно на прийомі у гінеколога виявлялися кістозні новоутворення тільки досить великих розмірів. Тепер завдяки спеціальним дослідженням наявність патологій можна визначити на ранній стадії їх розвитку.

Лікар проводить безболісне і нешкідливе УЗД через піхву. При необхідності в процесі дослідження можна за допомогою голки проникнути всередину і взяти зразок тканини для аналізу і відразу ж приступити до ефективного методу лікування.

Лікування

З функціональними кістами яєчника без ускладнень боротьба ведеться за допомогою консервативного лікування під наглядом лікаря. При дермоидной, ендометріодной і муцинозной кісті використовують виключно хірургічні методи.

Лапароскопия кісти яєчника - одне з найпоширеніших хірургічних втручань в репродуктивну систему жінки. Видалення кістозного новоутворення лапароскопічним способом проходить під загальним інтубаційної наркозом. Тривалість процедури, як правило, невелика (20-30 хвилин), але вона може вільно варіюватися в значних межах при запущеній формі захворювання.

Суть проведення операції зводиться до 3-4 проколів на стінках живота пацієнтки, через які вводиться лапароскоп з іншими хірургічними інструментами, і відбувається видалення стороннього тіла з організму.

У більшості людей оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопію рекомендуємо подивитися короткий відео ролик з основними її етапами.

Зараз лапароскопія є найефективнішим, безпечним і безболісним способом по відновленню здоров'я жіночої репродуктивної системи. Висококваліфіковані лікарі нашої клініки не перший рік займаються діагностикою та лікуванням захворювань сечостатевої системи. Вони досконало оволоділи технікою проведення лапароскопії і виконали величезну кількість успішних операцій, тому всі клієнти клініки відчувають себе впевненими і захищеними.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах