(044)2291438

Пахова грижа, що це?

Пахова грижа Пахова грижа являє собою дефект черевної стінки в паховій області, при якому внутрішні органи випинаються назовні, утворюючи овальне утворення. За рахунок збільшення внутрішньочеревного тиску внутрішні органи, петлі кишечника, жирова тканина і т.д. можуть випинатися назовні, викликаючи при цьому почуття дискомфорту і болю в області паху. При паховій грижі розширюється паховий канал, що в свою чергу призводить до часткового виходу внутрішніх органів з черевної порожнини за її межі і появи пухлиноподібних утворень сферичної або овальної форми. Пахові грижі бувають вродженими і набутими. Генетична схильність до появи пахової грижі обумовлена тим, що недостатньо міцна сполучна тканина м'язово-сухожильного каналу не може стримувати внутрішньочеревний тиск. Набута грижа з'являється внаслідок важкої фізичної праці, регулярних запорів, усладнення сечовипускання при захворюваннях простати, при хронічному кашлі і т.д.

У медичній літературі розрізняють прямі, косі та комбіновані пахові грижі. Найпоширенішою грижею є коса пахова грижа, при якій внутрішні органи виходять через насіннєвий канатик. Коса пахова грижа може бути як вродженою, так і набутою. Пряма грижа зустрічається рідше і може бути тільки набутою. При прямій паховій грижі внутрішні органи через слабкість м'язів і зв'язок виходять в паховий канал поза насіннєвий канатик. Комбінована пахова грижа являє собою захворювання, при якому у хворого є несполучені прямі та косі грижі.

Симптоми

Симптомом пахової грижі є поява в області мошонки округлого випинання, яке супроводжується тягнучими болями. Під час фізичного навантаження або напруженні розмір випинання збільшується, а при розслабленні зменшується. Якщо з часом опуклість збільшується в розмірах або починає опускатися в мошонку, то необхідно негайно звернутися до лікаря. Пахова грижа супроводжується болем, дискомфортом, порушенням стулу, ускладненням сечовипускання і т.д. За статистикою до цього захворюванню більше схильні чоловіки. У жінок пахова грижа зустрічається набагато рідше, але при цьому ризик утиску вище. При обмеженні здавлюється грижовий вміст і грижові ворота. Затиснення супроводжується різкими болями, нудотою, блювотою і затримкою стулу. Для запобігання виникнення пахової грижі рекомендується вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, правильно харчуватися, не допускати завеликих фізичних навантажень, загартовуватися і т.д. Вагітним жінкам рекомендується користуватися спеціальним бандажем, який знижує вірогідність виникнення захворювання.

Методи лікування

Основними методами лікування пахових гриж є натяжна герніопластіка, герніопластіка з використанням ендопротеза і лапароскопічна герніопластика. При натяжній герніопластиці за допомогою декількох швів звужують паховий проміжок. Це призводить до фіксування м'язово-сухожильної структури в новому положенні. Даний метод хірургічної операції досить простий. Немає необхідності застосування складного медичного обладнання та спеціальних матеріалів. Операція проводиться під місцевою анестезією. Недоліками такого методу лікування є порушення внутрішніх структур, больовий синдром, висока ймовірність виникнення ускладнень та рецидивів, порушення кровопостачання оперованої зони, тривала реабілітація і т.д.

Герніопластика з використанням ендопротеза є більш сучасним методом лікування пахової грижі. Суть даного методу лікування полягає в зміцненні черевної стінки за допомогою поліпропіленової сітки. Дана операція може проводитися під місцевою анестезією та істотно знижує ймовірність появи ускладнень і післяопераційних рецидивів. При герніопластиці зберігаються всі анатомічні взаємозв'язки пахового каналу і відсутній натяг тканин. Швидка реабілітація і повернення до трудової діяльності. Недоліком герніопластики з використанням ендопротеза є наявність в організмі чужорідного тіла, що може призвести до певної міри реакції відторгнення. Статистичні дані клінічної практики показують, що відторгнення зустрічається менш ніж у 0,01% хворих.

Лапароскопічна герніопластика є найбільш сучасною і прогресивною методикою лікувань пахових гриж, при якій грижа протезується ізсередини. За допомогою невеликих розрізів в паховій області всередину вводяться спеціальні медичні інструменти і лапароскоп, який дозволяє стежити за ходом операції на моніторі. Лапароскопія пахової грижі дозволяє ефективно проводити операції без серйозного травмування черевної стінки, оскільки грижа протезується ізсередини. Візуально обстежити стан м'язових структур, які формують грижові ворота, зменшити до 2-3 днів реабілітаційний період , прибрати больовий синдром, істотно знизити ймовірність виникнення ускладнень та рецидивів, досягти відсутності рубців і багато іншого.

Нижче Ви можете подивитися відео, яке демонструє виконання лапароскопічної TAPP герніопластики (хірургічну операцію з лікування грижі) без загального знеболювання за методикою Fast Track Surgery. Операція проводитиметься без фіксації сітчастого імпланта, з використанням електрозварювання очеревини (безшовний метод), що скорочує час перебування пацієнта в стаціонарі до 1-ї доби (хірургія одного дня).

Пахова грижа є виліковним захворюванням. Лікування пахової грижі залежить від розмірів грижі, ступеня тяжкості захворювання, терміну звернення до лікаря та дотримання післяопераційних рекомендацій. Своєчасне звернення до лікаря є запорукою швидкого, успішного і безболісного лікування. Наша клініка спеціалізується на лапароскопічних оперативних втручаннях.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах