(044)2291438

Міома матки

Серед захворювань жіночої статевої системи міома матки займає одне з перших місць. Відповідно до різних джерел, ця хвороба зустрічається у 17 - 45% жіночого населення планети. Причому якщо раніше вважалося, що поразка органів розмноження може виникнути у представниць старшої вікової групи, починаючи з 30 років, то сучасна статистика показує, що пацієнтками гінекологів у зв'язку із проявами симптомів, характерних для міоми матки, стають жінки набагато молодшого віку.

Що це таке - міома матки?

Міома матки, що це таке? Природа цього явища досить добре вивчена - відбувається переродження клітин гладкої мускулатури, з якої складаються тканини стінок і шийки матки. Починаючи неправильно ділитися, такі клітини перетворюються в клубки переплетених і щільно пожмаканих псевдо м'язових волокон. Ці грудочки поступово розростаються, стають масивними і починають заважати - не тільки нормально функціонувати самій матці, а й зачіпають всі прилеглі до неї органи.

Поступово збільшуючись у розмірах, новоутворення може набирати значну вагу, стаючи причиною відчутного дискомфорту. Крім того, міома матки має здатність з часом зміщуватися в черевну, маткову або вагінальну порожнину.

Міома матки може розвинутися під відносно тонким шаром слизової тканини, що вистилає порожнину матки і піхви. Таке новоутворення має назву «субмукозна міома», в більшості випадків, у міру її збільшення, вона починає випирати в маткову порожнину і поступово обзаводиться ніжкою, що зберігає її зв'язок зі слизовою оболонкою.

Інший різновид міоми матки - субсерозна, що розташовується на зовнішній поверхні внутрішніх статевих органів. Виростаючи, вона починає випинатися в черевну порожнину, обмежуючи сусідні органи і порушуючи їх повноцінне функціонування.

Всі види міоматозних вузлів можуть бути як поодинокими, так і множинними. Виявити їх і точно встановити місце розташування дозволяє використання УЗД або МРТ. Ці методики дають максимально точні результати, оскільки практично всі різновиди міом матки мають велику щільність і добре виділяються на екрані під час обстеження.

Причини виникнення міоми матки

Сучасні дослідники схильні вважати, що причиною виникнення міоми матки стає порушення гормонального балансу в жіночому організмі. Коли відбувається надлишкове вироблення жіночих гормонів, а чоловічих стає критично мало. Такі сплески спостерігаються протягом усього дітородного періоду. У той же час після настання менопаузи ризик виникнення захворювання значно знижується.

Не менший вплив може спричинити і спадковість. Статистика показує, що ймовірність захворювання вище у тих жінок, предки яких мали проблеми зі статевою системою в минулому.

Факторами ризику є також:

  • діабетичні захворювання;
  • порушення обміну речовин, що приводить до ожиріння;
  • часті аборти;
  • стреси і підвищені нервові та фізичні навантаження.

Основні ознаки, які повинні насторожити жінку і змусити її якнайшвидше пройти обстеження, це:

  • порушення менструального режиму;
  • рясні тривалі кровотечі;
  • больові відчуття різного характеру в нижній частині живота.

Такі симптоми можуть проявлятися і при інших захворюваннях, тому перш, ніж почати лікування, потрібно уточнити діагноз за допомогою ультразвукового обстеження.

Лікування міоми матки

Будучи виключно доброякісною пухлиною, міома матки, тим не менше, залишається причиною неблагополучного стану організму. Тому при прояві симптомів і її виявленні необхідно проводити лікування. Сучасна медицина пропонує кілька методик, що використовуються для видалення міоматозних вузлів з матки.

Найбільш радикальний і пов'язаний з важкими, часто незворотними, наслідками спосіб - оперативне видалення матки частково або цілком. Таке втручання повністю позбавляє жінку можливості відтворення, в більшості випадків важко переноситься пацієнтками і сильно порушує функціональність всього організму. Раніше діагноз «міома матки» був беззаперечним показанням до операції, що для більшості жінок ставало вироком. Сучасна медицина дозволяє практично всі види міом матки якщо не виліковувати повністю, то значною мірою знижувати інтенсивність їх розвитку і навіть приводити до процесу їх зменшення.

Прогресивним методом лікування міоми матки, що розвивається,  є застосування емболізації маткових артерій - штучна закупорка кровоносних судин, по яких до пухлини надходять поживні речовини.

Серед успішних способів боротьби із захворюванням на сьогоднішній день існує така інноваційна методика, як лапароскопічна міомектомія. З її допомогою можна проводити видалення міоми матки, а також інші лікувальні маніпуляції, не роблячи широкого оперативного втручання в організм. Цей вид хірургічних операцій дозволяє в більшості випадків без ускладнень і важких наслідків зберегти функціональні можливості жіночих органів розмноження.

У більшості людей оперативне втручання викликає страх і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про лапароскопію рекомендуємо подивитися короткий відео ролик з основними її етапами.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах