(044)2291438

Грижа живота

Грижа являє собою небезпечне захворювання, при якому внутрішні органи виходять з займаного положення в організмі, не порушуючи цілісність покриває їх оболонки, через існуючі або патологічно сформовані отвори. Розширюючись, внутрішні органи або їх частину заповнюють анатомічні отвори під шкірою, міжм'язової простір або внутрішні порожнини. Розділ медицини, який присвячений вивченню та лікуванню гриж, називається герніологів.

Першим лікарем, який дав опис такого захворювання як грижа був Клавдій Гален. Гален жив у 130 році до нашої ери і за своє життя вніс істотний внесок у розвиток медицини. Лікування грижі згадується в наукових працях Гіппократа і Ібн-Сіни. Найчастіше таке лікування обмежувалося застосуванням пов'язок, що обмежують розширення пухлини. У міру розвитку медицини удосконалювалися і методи лікування. Сьогодні грижа не є смертельно небезпечною патологією і досить легко працюється у нашій клініці.

Грижа досить поширена патологія, яка для лікування вимагає хірургічного втручання. Даним захворюванням страждають близько 20% населення. Найбільш часто до неї схильні діти дошкільного віку і літні люди старше 50 років. Причому у чоловіків грижу діагностують частіше, ніж у жінок. Найбільш поширені грижі живота, пахові грижі, післяопераційні і пупкові грижі.

Причини виникнення грижі

Головною причиною виникнення і розвитку грижі живота є порушення внутрішнього черевного тиску. Іншою причиною розвитку грижі може бути розтягнення або витончення стінок черевної порожнини внаслідок вагітності, травм або раніше перенесених захворювань. При втраті рівноваги внутрішнього тиску, стінки черевної порожнини виявляються не в змозі компенсувати цю різницю тиску, і орган починає деформуватися. Великий вплив на схильність до появи грижі надає конституція тіла людини. Це може бути як спадкове, так і придбане будова тіла. На появу грижі впливає вага людини, його вік, а також спосіб життя. Сприятливі фактори виникнення грижі можуть бути пов'язані з раніше перенесеними захворюваннями, важкою фізичною працею, вагітністю, неправильним харчуванням і т.д. Особливо сильно вплинути на можливість появи грижі можуть фактори, які сприяють частим і різких перепадів внутрішньочеревного тиску. До них відносяться часті піднімання важких вантажів, кашель, викликаний хронічними захворюваннями внутрішніх дихальних шляхів або легенів, тривалі запори, утруднене сечовипускання, ожиріння, дискензія кишечника і т.д. Причиною появи грижі в ранньому віці може служити неконтрольований сміх, крик або плач в дитячому віці. Грижа може бути травматичною і невропатичної, яка пов'язана з порушеннями іннервації черевної стінки. Грижа може виникнути у літніх людей через атрофованих м'язів. Найчастіше розвитку грижі, її характеру, локалізації і ступеня тяжкості сприяє ні один, а кілька привертають і виробляють факторів. Формування грижі не відбувається швидко, а займає певний строк. Чим раніше вона буде діагностована, ті менш болісно пройде лікування, а також знизиться ризик небажаних ускладнень.

Симптоми грижі

Ознакою грижі є поява невеликої болісної пухлини. Залежно від індивідуальних особливостей організму і етапів розвитку грижі, що виникають в районі пухлини больові відчуття, можуть бути досить широкого діапазону. Особливо чітко можна спостерігати грижу в положенні стоячи або сидячи, а також під час напруження м'язів черевної порожнини. Грижу можна помітити під час кашлю або роздування живота. Якщо у пацієнта спостерігаються схожі симптоми, то слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Грижа є смертельно небезпечним захворюванням, тому не варто ставитися до її симптомів легковажно і нехтувати лікуванням. Велику небезпеку становить обмеження грижі, яке може спричинити за собою некроз або перитоніт. Некроз являє собою омертвіння живих тканин органу, а перитоніт є сильним запальним процесом з виділенням гною.

Відчуття болю і відчуття дискомфорту в області локалізації зникає, коли пацієнт знаходиться в горизонтальному положенні. Це відбувається тому, що патологія вправляється. Легка форма гриж супроводжується тупим і нерізко болем. При більш важких формах грижі і її ускладненнях в моменти утиску біль буває раптової і гострої. Кожен вид грижі супроводжується своїми симптомами.

Класифікація

Грижі живота У сучасній медичній літературі докладно описані всі види гриж. Грижі кваліфікують за походженням, наявністю ускладнень, розвитку, ступеня тяжкості, вправимость і т.д. Грижа може бути придбаної, а може бути вродженою. Виділяють вентральні, мозкові, міжхребетні, легеневі і м'язові грижі. Вроджена грижа є пороком внутрішньоутробного розвитку плода і має свої етіологічні, клінічні та топографо-анатомічні особливості. Грижа може бути рецидивної або рецидивуючої. При несвоєчасному початку курсу лікування грижі можуть розвинутися негативні ускладнення. До ускладнень грижі відноситься її невправимость, запалення внутрішніх органів, флегмона грижового мішка, капростаз, розрив нутрощів і т.д. Грижа може викликати ускладнення у вигляді еластичного, калового, ретроградного, пристінкового (грижа Ріхтера) або змішаного утиску. Вправляють грижа може сама або штучним шляхом бути вправлений назад в черевну порожнину. Невправляемих грижа може розвинутися внаслідок появи небажаних зрощень, спайок, спровокованих утисків і т.д. Ступінь розвитку грижі, при якій пухлина тільки починає утворюватися називається початковою. Якщо розвиненіша грижі відбувається в грижового каналі і не виходить під шкіру, то таку стадію розвитку грижі називають канальної. Якщо ж грижа вже вийшла під тканинний покрив шкіри, то грижа класифікується, як повна грижа.

Грижі можна розділити на два великі класи: внутрішні і зовнішні. Причому, в процентному співвідношенні кількість людей мають зовнішню грижу втричі перевершує кількість людей, у яких діагностується внутрішня грижа. До внутрішніх внутрішньочеревним грижам відноситься грижа сальникової сумки, близько сигмовидної кишки, близько сліпої кишки, близько зв'язки Трейтца та інші внутрішньочеревні освіти. До внутрішніх діафрагмовим грижам відносяться ретрокостостернальние, попереково-реберна, паракавальной, аксіальна, параезофагеально грижа, грижа сухожильного центру діафрагми, стравохідного отвору діафрагми та інші. До зовнішніх грижам відносяться пахова грижа, стегнова, епігастральній, пупкова грижа, білої лінії живота, спігеліевой, дугоподібної лінії, трикутника Пті, ромба Грінфельд-Лесгафта, седалищная, надпузирная, промежинна, запірательная, збоку, післяопераційна грижа та інші види гриж.

Діагностика грижі

Для діагностики грижі необхідно пройти клінічне обстеження і здати певні аналізи. Основною ознакою грижі є відчуття болю, яке регулярно виникає в певному місці при фізичних навантаженнях, кашлі, напруженні, ходьбі & nbsp; і т.д. Больові відчуття при кашлі є найбільш вагомим фактом на підозру грижі, що знаходиться на початковому рівні розвитку. Кашлевой поштовх сприяє вштовхування грижового мішка в черевну стінку. Одночасно в області появи больових відчуттів спостерігається утворення припухлості. Больові відчуття і розмір пухлини безпосередньо залежать від терміну розвитку хвороби. Пальпація і перкусія дозволяють лікарю виявити грижове кільце і визначити характер його вмісту. Якщо біль в області пухлини стає постійною, то, швидше за все, у пацієнта розвинулася невправляемих грижа. За допомогою анамнезу лікуючий лікар може встановити чи є грижа вродженою чи набутою патологією. Також використовується фізикальний метод обстеження, при якому лікар визначає вправимость грижі, оцінює стан внутрішніх каналів і отворів. Діафаноскопія дозволяє відрізнити грижу від можливої мошоночной водянки. Для цього область мошонки просвічується променем світла. Також для діагностики грижі широко застосовують ультразвукове дослідження (УЗД).

Хірургія грижі

Після діагностування у пацієнта грижі починається підготовчий етап до операції. За напрямку лікаря пацієнту необхідно пройти додаткове обстеження і здати аналізи для з'ясування загального стану здоров'я. Ретельний аналіз фізичних показників пацієнта, облік перенесених захворювань та індивідуальних особливостей організму дозволять лікарю-хірургу підібрати максимально ефективну методику лікування, адаптовану для конкретної людини. Стандартне передопераційне обстеження включає клінічний і біохімічний аналіз крові, аналіз на ВІЛ і RW, аналіз на гепатит В і С, група крові і резус фактор, загальний аналіз сечі, рентгенологічне дослідження грудної клітки, ЕКГ, висновок терапевта, гінеколога або андролога, обстеження дихальної та серцево-судинної системи. У деяких випадках може знадобитися додаткове обстеження.

Своєчасне лікування грижі дозволяє швидко усунути патологію і уникнути небажаних ускладнень. Найефективнішим способом лікування грижі є хірургічна операція. Консервативне лікування, при якому неможливо зробити операцію припускає носіння різних бандажів або інших зовнішніх пов'язок. Це не веде до лікування, а лише уповільнює прогресування грижі.

Перед початком операції пацієнтові роблять місцеву анестезію, в якій застосовується новокаїн, або роблять спинальне знеболення. Дорослим пацієнтам, які емоційно переносять думки про операцію і дітям рекомендується робити загальну анестезію. Щоб знизити занепокоєння пацієнтів і розширити уявлення про лапароскопії гриж ви можете подивитися відео лапароскопічної герніопластики проведеної в нашій клініці, в яких наочно демонструються деякі етапи проведення операції. Місцева анестезія необхідна для того, щоб під час операції пацієнт міг натужитися, а хірург міг чіткіше бачити контури пухлини. Місцева анестезія доцільна при пахових, стегнових, пупкових і Параумбілікально грижах. Вона дозволяє найефективніше провести операцію, істотно знижує інтенсивність больових відчуттів після операції, а також дає можливість за допомогою спілкування з лікарем стежити за станом пацієнта під час операції. При ускладнених рецидивних або великих грижах доцільно застосовувати загальний наркоз.

3D сітка При оперуванні гриж застосовуються методики спрямовані на зміцнення стін шкірних тканин. Вивчення етіології та патогенезу грижеобразованія, використання найпрогресивніших методик оперування і сучасні екологічно безпечні матеріали дозволяють підібрати найбільш ефективний метод лікування грижі в залежності від індивідуальних особливостей організму кожного окремо взятого пацієнта. При цьому враховується розмір грижового дефекту, обсяг грижового мішка і стан тканин черевної стінки в зоні грижових воріт. Сучасні хірургічні методи оперування грижі високоефективні, надійні і безпечні. Операція проводиться в стаціонарі і не займає багато часу. Вже через кілька годин після операції пацієнт виписується. Сьогодні для хірургічного оперування грижі найбільш часто використовують метод Ліхтенштейну-Шоудайса з пластикою 3D сіткою або лапароскопію.

Сучасна герніологія налічує кілька методик грижосічення. Широке поширення одержали методи, використовують синтетичні атравматичні шовні матеріали. Одним з основних методів лікування грижі є метод Ліхтенштейну-Шоудайса з пластикою 3D сіткою. Даний метод використовує монофіламентним синтетичну нитку або спеціальну пропіленову сітку. Це дозволяє зміцнити ослаблені тканини в області грижових воріт і перешкоджає подальшому розвитку грижі. Причому, правильно встановлена сітка не сприймається організмом пацієнта як чужорідний об'єкт. Зазвичай така операція досить легко переноситься пацієнтами і є так званим «золотим стандартом» в медицині. Це означає, що лікування гриж даним методом забезпечує високу ефективність і гарантує ризик повторної появи грижі менш ніж в 1% від усіх випадків.

Сучасне ендоскопічне обладнання дозволяє проводити операції при грижах черевної стінки. Даний метод оперування називається лапароскопією. Пацієнту робиться кілька невеликих розрізів в черевній області, через які вводиться лапароскоп і необхідні хірургічні інструменти. Лапароскоп дозволяє хірургові стежити за ходом операції на екрані монітора, а мініатюрними інструментами проводити маніпуляції з усунення грижі. Більш детально ознайомиться з ходом лапароскопії пахової грижі і лапароскопії при пупкової грижі можна перейшовши по посиланнях. Післяопераційний період після таких операцій є мінімальним і дозволяє пацієнтові швидко встати на ноги. Основним недоліком даного методу оперування є висока вартість медичного обладнання і те, що операція проводиться під загальним наркозом.

Нижче Ви можете подивитися відео, яке демонструє виконання лапароскопічної TAPP герніопластики (хірургічну операцію з лікування грижі) без загального знеболювання за методикою Fast Track Surgery. Операція проводитиметься без фіксації сітчастого імпланта, з використанням електрозварювання очеревини (безшовний метод), що скорочує час перебування пацієнта в стаціонарі до 1-ї доби (хірургія одного дня).

Спори про переваги одного з методів не мають наукового сенсу. Кожен метод оперативного грижосічення має свої переваги і недоліки. На вибір методики оперування впливає безліч чинників. Диференційований підхід до лікування дозволяє забезпечити найбільш ефективний, надійний і безболісний спосіб лікування. Рішення про вибір способу оперування приймає досвідчений лікар-хірург. На жаль, жодна з методик оперування грижі не дає стовідсоткової гарантії від рецидиву грижі. Ступінь тяжкості захворювання, вік і індивідуальна непереносимість деяких препаратів і матеріалів може служити підставою для відмови використання герніопластики. Лікування грижі є плановою операцією, але в деяких випадках можливе екстрене оперування.

Вартість

Операції при грижі є одними з найпоширеніших і відпрацьованих на практиці видів операцій. У будь-якій державній або приватній клініці Києва є лікар-хірург, який може кваліфіковано здійснити операцію. Вибір методики лікування та спосіб оперування часто залежить від наявності необхідного медичного обладнання та матеріалів. Компактне сучасно обладнання та новітні лікарські препарати дозволяють успішно оперувати грижу навіть у невеликих приватних клініках. Вартість лікування грижі в Києві варіює в самих різних межах і залежить від клініки та рівня кваліфікації лікуючого лікаря-хірурга. На вартість впливає декілька факторів і в кожному окремо взятому випадку розраховується індивідуально. Сюди входить вартість доопераційного дослідження, вартість операції, і післяопераційна підтримка. Наша клініка спеціалізується на лапароскопічних оперативних втручаннях з використанням електрозварювальних технологій.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах