(044)2291438

Грижа стравохідного отвору діафрагми

Грижа стравохідного отвору діафрагми Грижа стравохідного отвору діафрагми (діафрагмальна грижа) є хронічним рецидивуючим захворюванням, при якому відбувається зміщення діафрагми в заднє середостіння органу черевної порожнини через стравохідний отвір. Дане захворювання супроводжується прогресивним погіршенням функцій в області переходу стравоходу в шлунок, тобто області, в якій знаходиться грижа. Причиною цього є збільшення м'язової маси діафрагми, яка в такому стані не може забезпечувати за рахунок зовнішнього тиску нормальну роботу НСС. Також діафрагмальна грижа призводить до втрати тонусу травного сфінктера і збільшує шанси розвитку гастроезофагеального рефлюксу, який супроводжується занедбаністю кислоти з шлунку.

До виникнення грижі стравохідного отвору діафрагми може привести ожиріння, неправильна постава, запор, завзятий кашель, куріння, вроджені дефекти розвитку та інші фактори.

Класифікація гриж

Грижі стравохідного отвору діафрагми діляться на ковзаючі і параезофагеальние грижі. При ковзної грижі кардіальний відділ шлунка зміщується вище діафрагми стравоходу і бере участь в утворенні стінок грижового мішка. При параезофагеальной грижі кардіальний відділ шлунка не зміщується, але відбувається зміщення в середостіння шлунку або кишечника через стравохідний отвір діафрагми поруч зі стравоходом. При цьому існує ризик розвитку утиску.

У більшості випадків наявність грижі стравохідного отвору діафрагми у пацієнтів не проявляється. Серед основних симптомів слід зазначити тиснуть болі в грудях, печія, кашель, відрижка, часті гикавки і утруднення дихання. Больові відчуття можуть відчуватися і в животі, що обумовлено зміщенням шлунка в грудну порожнину через вузьке стравохідний отвір діафрагми. У разі ускладнень грижі стравохідного отвору діафрагми через порушення кровообігу шлунка можуть виникати інтенсивні болі, що свідчить про утиск.

Симптоми

Симптоматика діафрагмальної грижі схожа з симптомами деяких захворювань серця. Для діагностування захворювання необхідно провести обстеження дихальної, серцево-судинної і травної системи. Для цих цілей застосовується електрокардіографія, рентгенографія органів грудної порожнини, ендоскопічне дослідження, рентгеноконтрастное поліпозиційне дослідження з барієм верхніх відділів травного тракту аналіз крові на наявність анемії, інфекції або захворювань серця, підшлункової залози, печінки і т.д.

Ускладнення

Грижа стравохідного отвору діафрагми може призвести до ущемлення, внутрішньої кровотечі, перфорації стравоходу, раку стравоходу і інших ускладнень. Правильне лікування та ведення здорового способу життя симптоми грижі стравохідного отвору діафрагми можна звести до мінімуму.

Ковзні грижі стравохідного отвору діафрагми лікуються консервативним методом, спрямованим на зниження шлунково-стравохідного рефлюксу, зменшення явищ езофагіту, попередження підвищення внутрішньочеревного тиску. Параезофагеальние грижі і ковзаючі грижі, консервативне лікування яких виявилося неефективним, лікуються хірургічним шляхом. Наша клініка може Вам запропонувати лапароскопію грижі стравохідного отвору діафрагми за прийнятними цінами.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах