(044)2291438

Гідросальпінкс, що це?

Гідросальпінскс є патологією, яка локалізується в області маткових труб, що сприяє порушенню в їх прохідності. Симптоми даного захворювання проявляються в ході скупчення рідини в просвіті труб, найчастіше таке буває при запаленні маткової труби - "сальпінгіту". Для того що б розібратися в проблемі виникнення захворювання необхідно провести діагностику маткових труб і ознайомиться з особливістю їх функціональності. Маткові труби є порожнисту двопросвічуюча трубку, у якої один кінець відкритий в порожнину матки, а інший кінець закінчується фімбріями які відкриваються в черевну порожнину.
ГідросальпінксЩо собою являє внутрішня поверхня маткових труб? Це слизова оболонка, яка покрита великою кількістю ворсинок і клітин, які виробляють слиз. Так само є м'язова оболонка, яка є менш вираженою у своїх особливостях. Зовнішня сторона маткових труб покрита очеревиною.
Маткові труби є важливим і невід'ємним елементом при зачатті, оскільки фібрами захоплюють яйцеклітину в момент овуляції, після чого вона надходить у просвіт маткової труби. Далі яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом і відбувається процес запліднення. Запліднена яйцеклітина переміщається до порожнини матки завдяки перистальтичним рухам, які виробляє маткова труба під час м'язових скорочень, а так само завдяки коливанню ворсинок слизової, яка потоком відправляє яйцеклітину до слизової зиготі. При порушенні прохідності маткових труб запліднення стає практично неможливим і призводить до безпліддя. Так само якщо ворсинки слизової схильні до пошкодження або ж порушена трубна м'язова оболонка просування до порожнини матки стає скрутним що може спричинити за собою незворотні процеси прикріплення до труби зиготи. Такі процеси відбуваються зокрема при довгому її знаходженні в матковій трубі. У такому випадку відбувається позаматкова або трубна вагітність. Особливо в першу чергу порушуються функції, які виконують маткові труби, причиною всьому служить перенесення запальних процесів таких як:

  • сальпінгіт
  • сальпінгоофорит
  • аднексит

Такі патології зокрема призводять до розростання сполучних тканин, внаслідок чого утворюються рубці і спайки. При цьому так само поразці піддаються всі верстви та відділи маткових труб з різним ступенем вираженості. Ворсинки слизової гинуть, а м'язова оболонка втрачає свою здатність до скорочення. Внаслідок чого просвіт маткової труби починає обростати спайками, які порушують прохідність, що призводить до "склеюванню" фібрами. У тому випадку якщо обидва отвори будуть перекриті спайками, тоді в її просвіті поступово починає накопичуватися слиз, що виробляється клітинами. У результаті такого процесу маткова труба починає розширюватися, внаслідок чого утворюється гідросальпінкс або ж, як він інакше трактується як "сактосальпинкса". Після процесу нагноєння вмісту в трубі розвивається пиосальпинкс. В окремих випадках утворюється "вентильний" гідросальпінкс. У разі якщо спайки мають незначну щільність, відбувається прорив за рахунок скопилася рідини. Тоді відбувається процес систематичного спорожнення маткової труби. Враховуючи той факт, що знаходилися рідини в тубі схильні запаленню, а її стінка розтягується, в результаті чого порушується скорочувальна активність, порушуючи будову, що провокує в матковій трубі запалення стінки, внаслідок чого збільшується в тазу спайковий процес. Можна зробити висновки, що утворилися процеси відбуваються по замкнутому колу.

Симптоми

Симптоми гідросальпінкса в маткових трубах не мають чіткого визначення та характеризуються двоякість проявів, які можуть нести цілком безсимптомний перебіг хвороби. Термін і вираженість патології характеризують тяжкість клінічних ознак, до яких зокрема можна віднести:

  • температуру
  • біль тягне характеру
  • слабкість, нездужання

Болі так само можуть бути пульсуючого і розпирала характеру з локалізацією внизу живота. Такі прояви, як правило, тягнуть за собою розвиток тахікардії. Так само одним з головних ознак даного захворювання є безпліддя, яке характеризується тривалими спробами, спрямованими на зачаття, а так само при діагностуванні даного захворювання під час обстеження. Варто звернути увагу на прояв симптомів, при вентильному гідросальпінксом, яке характеризується виділенням з статевих шляхів водянистої рідини.

Діагностика

Діагностування гідросальпінкса можна розділити на кілька етапів:

  1. Гінекологічний огляд, який передбачає визначення наявності туго-еластичного освіти, яке може бути болючим або малохворобливими між маткою і яєчником.
  2. УЗД (ультразвукове дослідження). За допомогою такого дослідження можна визначити наявність рідинного освіти між маткою і яєчником.
  3. Гистеросальпингография. Може нести аналогічний характер результатів обстеження непрохідності маткових труб.
  4. Лапароскопія. Даний метод спрямований не тільки на діагностику, а й на лікування поточного захворювання.

Актуальні методи лікування

Сучасні методи лікування гідросальпінкса можна класифікувати на оперативне та консервативне.
Що собою являє консервативне лікування? Даний вид лікування передбачає усунення запального процесу, який став причиною утворення гідросальпінкса. Так само призначається антибактеріальна терапія і фізіотерапія. Втім консервативне лікування матиме ефект лише при аднекситі, сальпингите і сальпингоофорите. При гідросальпінксом консервативне лікування не дасть необхідної ефективності. Так що такий варіант можна виключити при підтвердженні діагнозу. Саме тому лікування даного захворювання передбачає хірургічне втручання. Інші методи, такі як мікроклізми є підтримуючою терапією, але не як не засобом для повного лікування.
Оперативне лікування. Серед усіх варіантів оперативного лікування варто відзначити найактуальніший на сьогоднішній день метод "лапароскопія". Процес операції передбачає проведення пластики труби, що повинно благотворно вплинути на її прохідність. Це досягається в процесі поділу спайок з внутрішньої і зовнішньої сторони. Якщо даний ефект не досягається тоді відбувається процес видалення маткової труби для того щоб вона більше не служила джерелом постійної освіти інфекцій. Якщо метод видалення маткових труб є, чи не приніс потрібного результату, тоді досягнення запліднення можливо лише використовуючи метод репродуктивних технологій. Сюди можна віднести метод ЕКЗ (дитина з пробірки).
Якщо відновлення репродуктивних функцій методом оперативного втручання все ж дало результат це ще не говорить про відновлення та повноцінності роботи маткових труб. Справа в тому, що ворсинки маткових труб втратили свою рухливість, а скорочення м'язової оболонки не відбувається на потрібному рівні для забезпечення повноцінного пересування яйцеклітини. Враховуючи даний факт жінки, які перенесли операцію з відновлення прохідності маткових труб, знаходяться в групі ризику через не виключеною можливості розвитку позаматкової мул трубної вагітності.

Вагітність при гідросальпінксом (збереження маткових труб)

Планування вагітності при гідросальпінксом передбачає збереження маткових труб, під час проведення хірургічного лікування такий процес рекомендується жінкам до 35 років. У такому випадку варто дотримуватися важлива умова. Чоловік повинен бути абсолютно здоровий в плані зачаття. Якщо ж це не можливо тоді для підвищення ефективності для проведення ЕКЗ необхідно буде видалити трубу. Це потрібно для того що б уникнути запальних процесів які можуть стати перешкодою для пересадки яйцеклітини яка була запліднена заздалегідь. У такому випадку існує певний ризик, який передбачає серйозні ускладнення, такі як позаматкова вагітність. При наявності супутніх симптомів властивих гідросальпінксом, а так само при відсутності результатів при спробах запліднення необхідно терміново звернеться до гінеколога.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах