(044)2291438

Гострий холецистит

Гострий холецистит (запалення слизової оболонки жовчного міхура) в основному це неприємне продовження розвитку жовчнокам'яної хвороби. У більшості випадків саме наявність каменів у жовчному міхурі провокує його шляхом закупорки жовчовивідних протоків. Але гострий холецистит може бути викликаний й іншими причинами:

  • Гіпертензія жовчних шляхів - підвищення внутрішнього тиску, яке може бути викликане спазмом сфінктерів у жовчних протоках або їх закупоркою жовчними каменями. І в тому і в іншому випадку порушується виведення жовчі у дванадцятипалу кишку.
  • Загострення жовчнокам'яної хвороби - навіть «мирно дрімаючі» в жовчному міхурі камінчики ушкоджують його слизову оболонку, що провокує запалення даного органу.
  • Інфікування жовчних протоків - розвивається при попаданні з травного тракту хвороботворної мікрофлори.
  • Порушення харчування - надмірне вживання гострої, солоної, жирної їжі може подіяти на слизову оболонку жовчного міхура як алерген, що підсилює виділення жовчі. Це може призвести до гіпертензії жовчовивідних шляхів, а, отже, і до запалення.
  • Хвороби шлунково-кишкового тракту - призводять до порушення фізико-хімічних показників жовчі. Зростає ймовірність попадання інфекції з шлунку в дванадцятипалу кишку, а звідти і в жовчний міхур.
  • Патологія судин жовчовивідних шляхів - виникає на фоні атеросклерозу судин внаслідок їх морфологічних змін.

Симптоми

Гострий холецистит Симптоматичні прояви гострого холециститу - це напади гострого болю в правому підребер'ї, що відгукуються в зоні правої лопатки і ключиці. Тривожать постійні напади нудоти, виникає гіркота в роті. Блювотний рефлекс не приносить полегшення, а в блювотному конгломераті присутня жовч. Спостерігається підвищення температури тіла, на тлі чого хворого може бити озноб. Якщо прохідність жовчовивідних протоків порушена внаслідок їх закупорки або спазму, має місце розвиток підпечінкової жовтяниці. При цьому очні склери і шкіряний покрив приймають жовтяничний колір.

При наявності такого загострення гострого холециститу, як перитоніт, у хворого спостерігається тахікардія (прискорене серцебиття до 120 ударів на хвилину).

При пальпації живота відбувається рефлекторне напруження м'язів правої сторони, яке зумовлено підвищеною хворобливістю.

Класифікують наступні види гострого холециститу:

  • Калькульозний - викликаний наявністю каменів у жовчному міхурі.
  • Безкамений - запалення розвивається без присутності каменів. Розрізняють декілька різновидів бескаменого холециститу: катаральний або простий, деструктивний (флегмонозний, гангренозний), проривної і ускладненої форми. Як правило, без належної медичної допомоги хвороба поступово переходить з одного різновиду в інший, ускладнюючи стан хворого і подальше його лікування.

При наявності вищеперелічених симптомів, хворого необхідно доставити до лікарні, де йому буде надано першу допомогу і проведено діагностику на виявлення форми гострого холециститу . Залежно від виявленої форми призначається метод лікування: терапевтичний або хірургічний. Терапевтичний метод (консервативний) полягає у придушенні інфекції в жовчних протоках і міхурі, за допомогою прийняття протимікробних лікарських засобів та антибіотиків, підвищення відтоку жовчі за допомогою жовчогінних препаратів, спазмолітиків, в деяких випадках застосовується дуоденальне зондування.

Хірургічний метод лікування застосовується в тому випадку, якщо консервативна терапія вже не допомагає. Операція носить назву лапароскопічна холецистектомія, в ході якої проводиться видалення запаленого жовчного міхура. Виконання операції проходить під загальним наркозом за допомогою невеликих проколів черевної порожнини, які гояться в рази швидше, ніж шов після звичайної операції. Внаслідок цьоого післяопераційний відновлювальний період займає менше часу. Важливою є й естетична сторона даної процедури. Після проведення лапароскопічної холецистектомії місце операції практично непомітне.

Що можна їсти

При наявності симптомів гострого холециститу, під час проведення лікування і після виписки з лікарні необхідно дотримуватися суворої дієти. Слід змінити весь стереотип харчування. З раціону виключаються дратівливі гострі, кислі, солоні страви, копчення, алкогольні напої. Необхідно звести до мінімуму прийом солодощів, шоколаду, газованих напоїв. На заміну їм в їжу вживаються рослинні, молочні та кисломолочні продукти. Вітаються цільнозернові каші, а тваринні жири корисніше замінити рослинними. Для запобігання зневодненню організму необхідно більше пити звичайної негазованої води.

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах