(044)2291438

Для проведення будь-яких маніпуляцій, які супроводжуються порушенням шкірних покривів і роботою з внутрішніми органами, необхідно забезпечити пацієнтові нерухомість і відсутність больових відчуттів. З цією метою застосовується анестезія - введення лікарських препаратів, що блокують біль, розслаблюючих мускулатуру і знерухомлюють тіло.

Види анестезії

Залежно від ефекту застосовуваної методики розрізняють анестезію:

місцеву - для знеболювання порівняно невеликих ділянок для проведення маніпуляцій, обмежених площею і глибиною здійснення. Місце застосування анестезуючого речовини втрачає нервову чутливість, «заморожується», що дозволяє проводити безболісно ін'єкції або робити нескладні косметичні операції;

регіональну - для відключення частини тіла без втрати свідомості пацієнтом. Речовина-анестетик за допомогою голки подається в місце скупчення нервових вузлів і перериває проходження нервових імпульсів від значної ділянки тіла. Це дозволяє знеболити і знерухомити всі органи, які управляються конкретним нервом і розташовані нижче точки введення анестезії;

загальну - для повного відключення свідомості пацієнта. Анестезуючі речовини подаються через дихальну або кровоносну систему і впливають на весь організм в цілому. Відбувається повне розслаблення м'язів, пацієнт засинає і абсолютно перестає відчувати будь-які дії зі своїм тілом.

Спинальна анестезія

У сучасній хірургії найбільш прогресивним методом знеболювання при порожнинних операціях черевної порожнини є різновид регіональної анестезії - спинальна. Суть її полягає у впливі лікарськими препаратами на нерви, що відходять від спинного мозку і відповідальні за функціонування органів, розташованих в нижній половині тіла. Введення анестетиків в область спинномозкових корінців блокує надходження нервових імпульсів, що передають больові відчуття в мозок, від органів, розташованих в черевній порожнині. Це дозволяє проводити операції різної складності і тривалості без повного занурення пацієнта в сон або зі слабким наркозом, не заподіює організму значної шкоди і не викликає ускладнень.

Техніка проведення

Спинальна анестезія доставляє мінімальний дискомфорт і практично безболісна. Для її проведення використовуються спеціальні голки, що дозволяють без значних пошкоджень тканин вводити лікарські препарати безпосередньо в субарахноїдальний простір.

Для процедури пацієнту надається певне положення - сидячи або лежачи на боці. Лікар-анестезіолог перед початком маніпуляцій проводить місцеву анестезію точки уколу, тому саме введення голки хворий не відчуває. Після потрапляння анестетика в область впливу у пацієнта пропадає чутливість нижньої половини тіла - вона німіє і стає «ватяною».

Переваги методики

Використання спінальної анестезії дозволяє при складних порожнинних операціях обходитися без важкого для організму повного наркозу. Пацієнт може залишатися у свідомості, все розуміти і бачити, що відбувається в операційній, спілкуватися з лікарем. Сучасні методики лапароскопії, застосовувані для великого числа хірургічних втручань в черевну порожнину, дозволяють успішно використовувати спинальну анестезію як найбільш щадний варіант для організму пацієнта.

Серед переваг даної методики можна відзначити:

  • зниження ризику ускладнень після проведення операції, пов'язаних із застосуванням анестетиків;
  • низький рівень больових відчуттів в післяопераційний період;
  • прискорена реабілітація хворого;
  • мінімум обмежень у прийомі їжі та рух відразу після хірургічного втручання.

Протипоказання

Існує список показань, при яких неможливе проведення спінальної анестезії або її можна здійснювати з певними обмеженнями. Серед них насамперед слід відзначити відмову пацієнта від використання такої методики, а також застосування напередодні операції препаратів, які можуть змінити або блокувати дію анестетиків, або призводять до порушення нормального функціонування організму. Показанням до обмеження можуть бути порушення діяльності різних органів і систем тіла, а також відхилення у психічному стані пацієнта. Проводящие операцію хірург і лікар-анестезіолог зобов'язані уточнити всі сумнівні моменти перед заключним призначенням.

Проведення спінальної анестезії в нашій клініці

Бишовець Сергій Миколайович
Бишовець Сергій Миколайович

Ефективність і максимальна безпека методики, при якій можливе гранично знизити негативні наслідки застосування анестезуючих речовин на організм, активно і успішно використовуються лікарями нашої клініки при проведенні найрізноманітніших порожнинних операцій.

Наші анестезіологи є висококваліфікованими фахівцями, постійно підвищують рівень своїх знань і практичних навичок. Велика кількість блискуче проведених за їх участю операцій є підтвердженням їхнього досвіду та якості роботи. Завдяки використанню передових медичних технологій та інноваційного обладнання наші лікарі проводять всі необхідні при хірургічних втручаннях маніпуляції на найвищому рівні професіоналізму.

Головний анестезіолог клініки доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Бишовець Сергій Миколайович .

Бишовець Сергій Миколайович
Бишовець Сергій Миколайович

Задати питання лікарю

Задати питання або записатися на безкоштовну консультацію до лікаря хірурга можна заповнивши форму:

5 + 10 = ?

Чому саме наша клініка?

Наша клініка дотримується популярної у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery , це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія. Клініка лапароскопічної та судинної хірургії Відновлення пацієнта в післяопераційному періоді протікає досить швидко і комфортно, при цьому повністю відсутні негативні наслідки загального наркозу, такі як запаморочення , дезорієнтація, нудота та інше. Як правило, вже до вечора того ж дня, пацієнт може приймати їжу і вставати для здійснення невеликих прогулянок.

Новітні електрозварювальні технології, які активно використовуються в нашому центами при проведенні лапароскопічних операцій, дозволяють повністю відмовитися від застосування шовного матеріалу і накладення швів як таких. Завдяки цій технології тривалість проведення оперативного втручання скорочується вдвічі.

Детальніше ...

 

 

Підписка

У клініці проходять майстер класи. Підпишись на новини та анонси.

Наші контакти

mapУкраїна, Київ, 04201
вул. Юрія Кондратюка, 8

map(044) 229-14-38

map(067) 403-70-48

Ми в соцмережах